Ознака: водовод и канализација
Скопје 22.06.22 | 09:21

ЈП Водовод и канализација – Скопје ги зголемува платите на вработените

Имајќи ги во предвид предизвиците поврзани со сериозноста на економската положба во која се наоѓаат граѓаните, деликатните процеси со ценовните пазарни шокови и актуелната...

Скопје 23.03.22 | 16:41

Водовод отвори нов наплатен пункт во Шуто Оризари

ЈП Водовод и канализација – Скопје, со цел доближување на услугите до своите корисници, како и излегување во пресрет на барањата на жителите во oпштина Шуто Оризари,...

Скопје 17.02.22 | 12:21

Отворен нов пункт за наплата на ЈП Водовод и канализација во ТЦ Капитол

ЈП Водовод и канализација со цел да овозможи поголема достапност за граѓаните за плаќањето на сметките постави апарат за наплата во ТЦ Капитол во Аеродром на вториот...

Скопје 16.01.22 | 13:29

Директорот на ЈП Водовод и канализација, Златко Перински на увид во изведбата на екипите за отстранување на дефект на водоводна цевка

Во текот на денешниот ден, 16.01.2022, недела, генералниот директор на ЈП Водовод и канализација – Скопје, Златко Перински направи увид на работните активности во изведба...

Скопје 12.01.22 | 16:31

Не ги крадете решетките од сливниците, апелираат од „Водовод и канализација“

Во текот на изминатите неколку дена е извршена кражба на 10 решетки на сливници на ул. Среќко Пужалка и 5 на ул. Финска, информираа од ЈП Водовод и канализација-Скопје. Случајот...

Скопје 28.12.21 | 09:39

Златко Перински e нов в.д. директор на ЈП Водовод и канализација

Златко Перински e нов в.д. директор на ЈП Водовод и канализација Скопје, соопштија од Град Скопје. Перински е магистер по менаџмент за човечки ресурси со менаџерско искуство...

Скопје 21.07.21 | 14:05

Водовод и канализација апелира до граѓаните да не фрлаат секаков отпад во канализацискиот систем

ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека екипите на секторот канализација и механизација во изминатите денови повторно се соочиле со затната канализација како...

Скопје 17.05.21 | 14:22

Пијте слободно: Водата во Скопје е безбедна за пиење

Водата во Скопје е безбедна за пиење, покажуваат податоците од мострите од 157 примероци за физичко-хемиска и 157 за микробиолошка анализа на вода за пиење земени од 49 мерни...

Скопје 26.01.21 | 21:26

Пукна цевка за вода во близина на МНР

Пукнала цевка за вода во близина на Министерството за надворешни работи, а екипи на Водовод и Улици и патишта веќе работат на санација на дефектот. Дефект на водоводна...

Скопје 07.10.20 | 10:29

Шест часа без вода без никаква најава – жителите на Центар револтирани

Најмалку шест часа без вода без претходна најава ќе бидат жителите на булевар „Кочо Рацин“ во центарот на Скопје. Велат дека ова им се случува вторпат за само три дена. -Со...

Сервиси 28.08.20 | 07:02

Шалтерите за наплата на „Водовод и канализација“ денеска работат само прва смена

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје соопшти дека денеска, 28 август, поради празникот Успение на Пресвета Богородица шалтерите за наплата во нивната дирекција ќе...

Скопје 27.08.20 | 22:55

„Водовод и канализација” утре (петок) ќе работи само прва смена

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје соопшти дека утре, 28 август, поради празникот Успение на Пресвета Богородица шалтерите за наплата во нивната дирекција ќе работат...

Скопје 06.08.20 | 13:27

551 корисник го платиле долгот за вода на рати без камата

Петстотини педесет и еден корисник на ЈП „Водовод и канализација“ ја искористиле можноста добиена со акцијата на комапнијата спроведена од 17 јуни до 31 јули за наплата...

Црна хроника 03.07.20 | 17:54

Кривична пријава за директорот на „Водовод и канализација“ Прилеп

СВР Битола – ОВР Прилеп, до ОЈО Прилеп, поднесе кривична пријава против Е.Ј.(49), директор на ЈКП „Водовод и канализација“ Прилеп, поради постоење основи на сомнение за...

Скопје 16.06.20 | 13:22

На рати и без камата- Водовод повторно со акција за неплатените сметки

ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје спроведува акција за наплата на долговите на рати без камата. Од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје информираат дека акцијата...