Ознака: Водно
Скопје 19.05.21 | 14:24

Што правеше Шилегов четири години и зошто не ги заштити Водно и Матка, или тогаш немаше избори?

Што правеше Шилегов четири години и зошто не ги заштити Водно и Матка, или тогаш немаше избори? Поминаа четири години, ниту еден проект кој го вети Шилегов не е реализиран....

Скопје 18.03.21 | 08:15

„Непознат угостител“ го присвојува планинарскиот дом на врвот на Водно

Непознати лица насилно влегле во планинарскиот дом на врвот на Водно, кршејќи ги бравите на влезната врата, реагираат планинари на социјалните мрежи. Тие коментираат...

Скопје 05.03.21 | 15:28

38 граѓански здруженија со иницијатива за сестрана заштита на Водно

Граѓанското здружение „Го сакам Водно“ и „O2 Иницијатива“ денеска во Градскиот парк го презентираа ставот на 38-те граѓански здруженија и иницијативи кои доставија...

Македонија 18.02.21 | 10:39

Мицкоски и утрово на Водно

По неколку дена пауза претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска повторно се искачи на Водно. Утринско искачување на Водно. Преубаво снежно Водно, после...

Скопје 03.02.21 | 15:47

Водно треба да биде заштитно, а не заштитено подрачје, затоа што основната функција на Водно му е безбедноста

Овој акт за кој разговараме и сакате да го донесете никогаш не бил, не е, ниту ќе биде суштината на антропогено пошуменото Водно. Ова сега што се предлага и самото зонирање...

Македонија 01.01.21 | 19:09

Мицкоски навива за Работнички, 2-3 пати во неделата е на Водно 2-3 пати во теретана

Навивам за Работнички, 2-3 пати во неделата сум на Водно, а 2-3 пати во теретана, изјави во вечерашната емисија на Алфа Телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Скопје 01.12.20 | 17:27

Денеска лисица, утре можеби повредено куче или дете: Некој поставува замки на патеките на Водно

На Водно некој поставува замки за животни во непосредна близина на патеките по кои се рекреираат граѓаните кои сакаат да избегаат од скопското загадување. На фотографиите...

Црна хроника 19.10.20 | 11:34

ОЈО: Осомничени шест лица за перење пари, еден приведен

По повеќемесечна предистражна постапка, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден...

Црна хроника 19.10.20 | 10:23

За спорни плацеви на Водно уапсен скопјанец, осомничени уште неколку лица

Утрово по наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција е приведен Р.Н.. Според неофицијални информации, тој е приведен за истрагата за плацевите на...

Македонија 17.10.20 | 10:21

Мицкоски од Водно: Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа

Ветија „ајро”, донесоа национална катастрофа, пишува на „Фејсбук“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, споделувајќи фотографии од утрово од посетата...

Скопје 02.10.20 | 15:49

Утре се отвора нова велосипедска патека на Водно

Љубителите на планинарскиот велосипедизам од утре ќе може да возат по новата нагорна пионерска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“. Официјалното...

Македонија 25.09.20 | 11:15

Мицкоски повторно на планина: Кога Водно на есен мириса

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, кој важи за голем љубител на спортот, утрото повторно го искористи за да се искачи на Водно, од каде прати поздрав до скопјани. Кога Водно...

Скопје 24.08.20 | 23:40

Граѓани ги обележаа дупките на патот за Средно Водно, Град Скопје тврди не е надлежен

Со фотографии на кои со жолт спреј се обележани дупките на асфалтот на патот што води кон Средно Водно, граѓани побараа санирање на испуканиот асфалт од Град Скопје. Од...

Црна хроника 16.08.20 | 18:10

Државјани на Турција и Кипар со марихуана уапсени на Средно Водно

Синоќа на Средно Водно во Скопје, биле приведени И.О. и М.Ф. од Турција и М.Т. од Кипар, затоа што во возилото во кое се превезувале била пронајдена марихуана. Како што информираат...

Скопје 18.07.20 | 13:03

Град Скопје прави нова велосипедска патека на Водно, ќе почнува од полициската станица до Средно Водно

За развој на велосипедскиот туризам и љубителите на планинарскиот велосипедизам, како дел од проектот „Велосипедски парк Водно“, неодамна започна уредивањето на...

Скопје 29.06.20 | 13:11

Нема ни гасовод, ни шума, остана само горкото чувство на прелажаните граѓани

Нема гасовод, ни шума, остана само горкото чувство на прелажаните граѓани. Ова е констатацијата на 02 Иницијатива од каде сметаат дека Водно е на прагот да падне како...

Скопје 10.05.20 | 16:51

Скопјани денеска го исполнија Водно и Сопиште со автомобили

Скопјани денеска исто како и вчера максимално го користат скратениот полициски час за посета на излетничките места. Најголем дел од граѓаните не носат маски, па поради...

Скопје 19.03.20 | 21:05

Нема веќе журки во Соње и Сопиште: Водно под клуч од 18 до 6 часот изутрина

Водно ќе биде затворено од 18 часот навечер до 6 часот наутро и таму нема да биде дозволено движење во тој период, рече премиерот Оливер Спасовски во неговото вечерашно...

Скопје 13.03.20 | 22:17

Градот се испразни на Водно се прават журки

Со несоењето на мерките на влада за затварање на угостителските објекти во 18 часот, забавата и дружењето се премести на Водно. 40 возила со по неколку лица се во нив, вечерта...

Скопје 02.03.20 | 20:00

Пожарот во Сопиште во близина на зградите „Сити вју кондоминиум“ се уште е активенн

Пожарот кој попладнево избувна   во близина на зградите „Сити вју кондоминиум“ се уште е активен. „Република.мк дојде до фотографии од огнената стихија и од нив се...