Ознака: водителка
Калеидоскоп 10.01.21 | 22:28

Само неа не ја збуни снегот: Шпанска водителка гола вежба јога

Откако Шпанија ја зафати најголемата снежна бура во последниве 50 години, популарната водителка, Кристина Педроче, вежбаше јога гола на снегот. Таа сликата ја објави...

Калеидоскоп 16.10.20 | 13:54

Марија ги остава без здив ТВ гледачите во Јужна Америка

Аргентинката, Марија Сол Перез, за само три години стана една од најпознатите ТВ лица во Јужна Америка. Кариерата ја почна како спортска новинарка, а потоа продолжи како...

Калеидоскоп 24.07.20 | 20:33

Џек станува во три наутро за мене, вели водителката Спасија која пет месеци не го видела сопругот

Водителката Спасија Вељановска и нејзиниот сопруг Џеј Грујевски мораа да ја откажат свадбата која со месеци со љубов ја подготвуваа, поради светската пандемија со...

Калеидоскоп 16.07.20 | 22:10

Водителка го изгуби забот среде пренос во живо

Гледачите на украинската телевизија TCH доживеаа неочекувана претстава кога на водителката Маричка Падалако при известувањето во живо и испадна забот. Камерата, нормално...

Калеидоскоп 20.02.20 | 09:25

Откриено како водителката го изгуби животот: Оставила трогателна проштална порака

Водителката Керолин Флек изврши самоубиство во својот стан во Лондон, а нејзината смрт ја запрепасти јавноста. Керолин работела на бројни телевизиски проекти во Британија,...

Калеидоскоп 16.02.20 | 10:40

Го истепа својот дечко, требаше да се појави на суд: Водителката пронајдена мртва

Каролин Флек, поранешната водителка на британското риалити шоу „Лав Ајланд“, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Таа имаше 40 години. Веста за смртта ја потврди...

Калеидоскоп 02.02.20 | 19:43

Водителка во живо пресече вени во „Парови“, потоа позираше во возилото на Брза помош

Што сè се пушта на балканските телевизии? Во едно од неколкуте реални шоуа од Србија, вчеравечер во живо водителка си ги пресече вените по расправија со водителката...

Живот 10.10.19 | 10:32

Водителка читаше вести кога во студио се појави неочекуван гостин, па не можеше да не се насмее

Водителката на МСНБЦ вести, Кортни Кјуб покажа дека е мајстор во вршење на неколку работи во исто време. Имено во средата наутро нејзиниот син се појави во студио каде...

Калеидоскоп 08.04.19 | 21:50

Прв пат по несреќата, Деа се појави на ТВ: Луѓето да не гледаат во телефон по улица

Водителката Деа Ѓурѓевиќ првпат се појави на телевизија откако доживеа несреќа кога автобус ѝ ја откина раката.Таа првобитно се лекуваше во Военомедицинската академија,...

Вести 23.02.19 | 19:08

Трагедија: Водителка пронајдена мртва

Аргентинската манекенка, водителката и актерка Наташа Хаит, била пронајдена мртва во стан на еден пријател во Бенавидес, предградие на Буенос Аирес. Полицијата нејзиното...