Ознака: внатрешна контрола
Црна хроника 16.04.22 | 21:32

Триесетина полицајци од „Блаце“ под истрага дека намерно ги искршиле боди-камерите

Триесетина полицајци од граничниот премин „Блаце“ се под истражни мерки на внатрешна контрола поради сомнение дека намерно ги оштетиле камерите прикачени на своите...

Црна хроника 24.09.20 | 18:36

МВР: Утврден идентитетот на полицајците кои брутално тепаа човек на улица

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците...

Црна хроника 15.07.20 | 19:11

Внатрешна контрола на МВР испитува инцидент помеѓу двајца полициски службеници

Во Секторот за внатрешни работи Тетово е пријавен инцидент помеѓу двајца полициски службеници, по што е започната истрага од страна на службата за внатрешна контрола...

Македонија 15.06.20 | 11:25

Градоначалникот на Куманово ќе поднесе преставка до внатрешна контрола на МВР

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, денеска ќе поднесе Известување со барање за постапување до Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги...

Црна хроника 21.08.19 | 19:08

Внатрешна контрола од МВР го испитува случајот со кокаинот во возилото на инспекторот

Внатрешната контрола при МВР го истражува случајот за транспорт на кокаин со возило на инспектор на СВР Тетово, потврдуваат оттаму. Вчера, според информации на „Алфа“,...