Ознака: Вљора Читаку
Балкан 21.02.20 | 14:45

Вљора Читаку веднаш да заминe: Реакција од Приштина по информацијата дека Јамајка не го признала Косово

Пратеничката на движењето „Самоопределување“ во косовското собрание, Фиторе Пацоли, изјави дека ако е точно оти Јамајка не го признала Косово, Вљора Читаку би требало...

Балкан 20.12.19 | 10:11

Oбединети нации ја отфрија пријавата на косовската амбасадорка дека има српско државјанство

Обединети нации ја отфрлија пријавата на амбасароката на Косово Вљора Читаку која ја поднесе против министерот за надворешени работи на Србија, Ивица Дачиќ, пренесува...

Балкан 01.11.19 | 15:47

Читаку му врати на Дачиќ: Се фалите со украден документ

Косовската амбасаорка во САД, Влора Читаку му одговори на министерот за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ кој ја обвини дека не го вратила српското државјанство. На...

Балкан 01.11.19 | 11:42

Дачиќ на косовската амбасадорка во САД и го извади српското државјанство

Вистински спектакл приреди министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ во седиштето на Обединетите нации на расправата за Косово. Дачиќ имаше вербален дуел со амбасадорката...