Ознака: влијание
Балкан 30.09.20 | 10:47

САД предупредува дека Русија и Кина активно дејствуваат на Балканот

Високи претставници на Стејт департментот предупредуваат дека Русија и Кина се активни како надворешни сили на Балканот, а посетата на државниот секретар Мајкл Помпео...

Здравје 02.04.20 | 21:20

Коронавирусот предизвикува невролошки оштетувања, а кај некои пациенти и мозочен удар: Предупредување на грчки инфектолог

Претставник на грчкото Министерство за здравство на денешната конференција изнел нови сознанија за коронавирусот. Коронавирус SARS-CoV-2 предизвикува невролошки оштетувања...

Македонија 29.10.19 | 16:05

По неуспехот во Брисел, ЕЦФР предупредува на опасноста од Голема Албанија

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР), аналитички центар во чиј одбор членуваат десетици главно леви европски политичари, меѓу кои и Радмила Шекеринска, предупредува...

Црна хроника 21.08.19 | 20:30

Двајца кичевчани се заканувале на сведок

Против двајца кичевци е поднесена кривична пријава поради тоа што „незаконски влијаеле врз сведоци“. Како што соопшти МВР, надворешната канцеларија за криминалистички...

Балкан 06.12.18 | 14:47

Вучиќ: Албанците имаат големо влијание во Македонија и Црна Гора

Албанците имаат големо влијание врз властите во Македонија, а ситуацијата е слична и во Црна Гора, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во утринската програма...