Ознака: Влатко Лозаноски
Музика 30.07.22 | 18:49

„Некст тајм“ и Лозано вечерва со заеднички концерт во Антички театар во Охрид

На 30 јули во Античкиот театар во Охрид за првпат заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски ѕвезди, групата „Некст тајм“ и Влатко Лозаноски...

Музика 16.06.22 | 23:53

После неколкугодишна пауза – Лозано повторно со концерт во Свети Николе

По неколкугодишна пауза од настапи во Свети Николе, Влатко Лозаноски Лозано најавува незаборавна вечер со фановите од овој град. Неговата средба со публиката во Свети...

Музика 19.04.22 | 13:37

По пауза од три години, голем настап на Лозано пред Велигден

По пауза од скоро три години, Влатко Лозаноски – Лозано повторно со голем настап, овојпат во Куманово. Последниот настап на популарниот пејач беше во 2019. година, пред...

Музика 09.04.22 | 11:59

„После полноќ“ – пријатно изненадување од Лозано

Конечно, по подолго време една од нашите најголеми музички ѕвезди – Влатко Лозаноски – Лозано ја објави својата најнова песна. „После полноќ“ е името на новата нумера...

Музика 28.04.21 | 13:32

Ни песната ни спотот ќе ве остават рамнодушни – слушнете ја „Вардаре“, новата песна на Лозано

Влатко Лозаноски – Лозано денеска ја промовираше „Вардаре“, новата песна за која повторно се задолжени братот и сестрата Цветкоски. Песната доби и моќно видео, дело...

Музика 10.02.21 | 12:36

Лозано и другарите од „Дајте музика“ пеат за „Другар“

Ако на нашите радио станици го слушнавте последниот хит на Влатко Лозаноски – Лозано, тогаш сигурно знаете за неговата соработка со детскиот серијал „Дајте музика“. Песната...

Музика 13.02.20 | 13:36

Влатко Лозаноски заминува на голема концертна турнеја во Америка и Канада

Влатко Лозаноски – Лозано на почетокот на март заминува на голема турнеја во Америка и Канада, информираат неговите соработници и додаваат дека Лозано ќе одржи неколку...

Музика 14.09.19 | 21:13

ВО ЖИВО: Доколку не сте пред „Борис“, следете го концертот тука

Пред спортската сала „Борис Трајковски“ денеска настапува светската ѕвезда Розин Марфи од групата „Молоко“, но и македонската група „Фанк шуи“, Влатко Лозаноски,...

Музика 24.03.19 | 08:19

Првиот самостоен концерт на Лозано во преполна сала

Првиот голем солистички концерт на Влатко Лозаноски синоќа ја наполни ВИП Арената „Борис Трајковски“ до последното место. Публиката својот миленик го следеше во изведбите...

Музика 15.03.19 | 13:52

Стефан и Мартин од „Некст тајм“ и Магдалена Цветкоска – специјални гости на јубилејниот концерт на Лозано

Популарното дуо Next Time и Магдалена Цветкоска ќе настапат заедно со Влатко Лозаноски на големиот концерт на 23-ти март во ВИП арената, како специјални гости. Ова денеска...

Музика 12.03.19 | 12:07

Незапаметен интерес за концертот на Влатко Лозаноски

Концертот на Влатко Лозаносски предизвика огромно интересирање кај македонската публика. Организаторите јавуваат за огромна побарувачка на билетите за неговиот концерт,...

Музика 11.03.19 | 18:37

Ова е најновиот хит на Влатко Лозаноски- „Мајко“

Големиот хит пред првиот солистички концерт на Влатко Лозаноски конечно е во етер. Песната е насловена „Мајко“. 

Музика 05.03.19 | 12:54

Лозано со „Оскар на популарноста“

По двете награди на „Златна Бубамара“ за пејач на годината и хит на годината, популарниот пејач Влатко Лозаноски – Лозано доби признание и надвор од границите на нашата...

Музика 12.02.19 | 11:51

Концерт на Влатко Лозаноски во ВИП арена

После повеќе од десет години на сцената Влатко Лозаноски ќе одржи голем концерт во Скопје. Момчето кое има безброј хитови, три студиски албуми и награди на над 20 фестивали...

Сцена 25.12.18 | 10:57

Елена Ристеска и Лозано во тајна љубовна врска?

Последниве неколку месеци се неразделни, па дури почнале и да настапуваат заедно Деновиве низ скопската чаршија кружат приказни и муабети дека Елена Ристеска и Влатко...