Ознака: Влатко Андоновски
Фудбал 08.11.19 | 12:07

Добар старт на Андоновски: Македонскиот селектор на САД почна со победа

Македонскиот тренер Влатко Андоновски кој стана тренер на женската репрезентација на САД имаше успашно деби. „Сокер“ тимот на САД ја совлада селекцијата на Шведска...

Фудбал 28.10.19 | 22:20

Шате и официјално селектор на женскиот сокер тим на САД

Македонецот Влатко Андоновски ја официјализираше соработката со фудбалскиот сојуз на САД, и беше наименуван за селектор на женската репрезентација која е светски...

Фудбал 25.10.19 | 10:30

Влатко Андоновски е нов фудбалски селектор на Американките

Македонскиот фудбалски стратег Влатко Андоновски ќе биде нов предводник на актуелниот светски првак во женски фудбал, селекцијата на САД. Поранешниот фудбалер од младинските...

Останати спортови 21.09.19 | 13:07

Македонец е прв кандидат за селектор на американската женската фудбалска репрезентација

Македонецот Влатко Андоновски – Шате е првиот пик да ја преземе селекторската функција на женската репрезентација на САД. Андоновски долги години работи во САД. Тој...