Ознака: Владимир Туфегџиќ
Црна хроника 24.03.20 | 13:05

Туфегџиќ: Да се прекинат сите кривични постапки за кои не можат да се одржат главни расправи

Министерството за правда да ја разгледа можноста и да предложи донесување Уредба со законска сила со која ќе се овозможи прекин на започнатите кривични постапки за...

Македонија 24.12.19 | 11:10

Судијата Туфегџиќ поднесе иницијатива за да се спречи одолговлекувањето на судските рочишта

Судијата од Основниот кривичен суд Скопје, Владимир Туфегџиќ поднесе иницијатива до надлежните институции за измени и дополнување на Законот за кривична постапка,...

Македонија 22.11.19 | 22:54

Туфегџиќ: ЈО веднаш да отвори финансиска истрага за исплатите во СЈО

Откако во текот на денот беа објавени информација од „Призма“ дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева земала вкупно 157.000 евра, како додаток, надвор...