Ознака: владимир путин
Свет 30.01.21 | 23:21

Руското МНР: Зошто на влезот на наводната „вила на Путин“ го има грбот на Црна Гора?

Министерството за надворешни работи на Русија јавно праша како грбот на Црна Гора заврши во филмот „Палатата на Путин“. Дали западните истражувачки новинари веќе...

Свет 30.01.21 | 21:26

Руски милијардер се пријави дека тој е сопственик на „вилата на Путин“ вредна милијарда евра

Рускиот милијардер Аркадиј Ротенберг, кој важи за близок до претседателот Владимир Путин, соопшти дека тој е сопственикот на палатата на Црното Море за која опозицискиот...

Свет 28.01.21 | 11:06

Бајден се пошегува со новинарите: За вас разговаравме со Путин, многу ве поздрави

Американскиот претседател Џо Бајден се пошегува на новинарско прашање како поминал разговор со рускиот претседател Владимир Путин. Како што рече на шега, новинарите...

Свет 26.01.21 | 21:03

Путин му се јавил на Бајден, еве како течел разговорот

Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржале телефонски разговор. Од Белата куќа изјавија дека разговорот...

Свет 20.01.21 | 08:55

Навални ја откри најголемата тајна на Путин: Палатата вредна милијарда долари

Руската антикорупциска фондација на опозицискиот лидер Алексеј Навални објави афера во која е инволвиран рускиот претседател Владимир Путин, непосредно по апсењето...

Свет 19.01.21 | 16:16

Нурна во ледената вода: Путин ја испочитува традицијата за Богојавление

Претседателот на Русија, Владимир Путин, нурна во ледена вода во Московската област по повод православниот Христијански празник Богојавление. Путин скокна во дупката...

Естрада 13.01.21 | 15:38

Цеца: Би се омажила само со Путин, не се согласувам на ништо помалку

Српската естрадна ѕвезда, Светлана Цеца Ражнатовиќ, за време на гостувањето во емисијатта „Магазин ИН“ изјави дека во овој момент би прифатила дасе омажи единствено...

Балкан 06.01.21 | 12:29

Вучиќ му испрати порака на Путин

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, по повод Божиќ, испрати писмо до претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Ви упатувам срдечни честитки Вам и на сите...

Свет 05.01.21 | 13:17

Меркел разговараше со Путин за заедничко производство на вакцини

Рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел разговараа за можностите за заедничко производство на вакцини против коронавирус, соопшти...

Свет 31.12.20 | 10:30

Путин ќе ја дочека Новата Година со семејството, за Божиќ ќе патува низ Русија

Претседателот на Русија, Владимир Путин, ќе ја дочека Новата Година со семејството и пријателите. Шефот на државата традиционално денеска ќе им се обрати на граѓаните...

Свет 31.12.20 | 09:01

Путин потпиша закон со кој ќе може да се ограничи или блокира пристапот до американски социјални мрежи

Претседателот на Русија Путин, потпиша низа закони со кои на државата и се даваат нови овластувања насочени кон ограничување на активностите на најголемите американски...

Свет 28.12.20 | 15:40

Путин ќе прими вакцина против корона кога тој ќе одлучи

– Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја прими вакцината кога лично ќе одлучи да го стори тоа, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. На новинарско...

Свет 23.12.20 | 07:47

Путин потпиша закон со кој поранешните руски претседатели ќе станат доживотни сенатори

Претседателот на Русија, Владимир Путин потпиша Закон за измени во процедурата за формирање на Сенатот, горниот дом на Парламентот, во кој, меѓу другото, им се дозволува...

Свет 22.12.20 | 15:43

Тоа што Бајден ја прими вакцината пред ТВ-камера не е причина и Путин да го стори истото

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека тоа што новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ја примил вакцината против корона вирусот пред ТВ-камерите, не...

Свет 17.12.20 | 23:09

На Путин му е забрането да присуствува на Олимписки игри

Спортскиот арбитражен суд му забрани на рускиот претседател Владимир Путин две години да присуствува на Олимписките и Параолимписките игри и Светските првенства. Забраната...

Свет 17.12.20 | 13:45

Путин: Руската вакцина има ефикасност од 97%, ќе се вакцинирам кога ќе биде дозволено за моја возраст

Претседателот на Русија, Владимир Путин, соопшти дека ефикасноста на руската вакцина против Ковид-19, „Спутник 5“, достигнува 97 проценти. Рускиот претседател истакна...

Свет 17.12.20 | 13:00

Путин: Ќе се вакцинирам, руската вакцина штити 97 проценти

Ефикасноста на руската вакцина Спутник V против коронавирусот достигнува 97 отсто, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин и вети дека ќе се вакцинира. Русија...

Свет 17.12.20 | 11:35

Годишно обраќање на рускиот претседател, Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се обраќа на големата прес-конференција, која традиционално ја одржува на крајот на секоја година. Сепак, оваа година, поради...

Свет 15.12.20 | 09:29

Путин му ja честита на победата на Бајден

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честита победата на Џо Бајден на претседателските избори во САД, откако Бајден победи на гласањето на Електорскиот...

Свет 02.12.20 | 15:11

Путин наредил масовно вакцинирање против ковид-19 во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин наредил масовно вакцинирање против коронавирусот во Русија, јавува РТ, пренесува хрватски Индекс. Вакцинирањето ќе почне од следната...