Ознака: Владимир Пешевски
Македонија 25.12.20 | 12:10

Пешевски: Протестите беа резултат на случувањата во тој период

Поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски, денеска одговараше на прашања за случувањата од 2017 година. Пешевски истакна дека не му е познато дека обвинетите Миле Јанакиески...

Економија 10.12.20 | 13:37

Битиќи ги објави имињата што ќе му помагаат, Пешевски и Миновски не се членови на неформалната платформа

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, на Фејсбук ги објави имињата на членовите на платформата „За татковината со љубов“. Меѓу нив се има и функциониери...

Економија 09.12.20 | 22:57

Пешевски и Миновски дел од советодавниот тим на Битиќи

Поранешниoт вицпремиер Владимир Пешевски и поранешниот министер за финансии Кирил Миновски, и двајцата дел од некогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ и на Никола Груевски,...

Македонија 13.10.20 | 11:32

Екс вицепремиерот Пешевски е во самоизолација

Владимир Пешевски, поранешен вицепремиер во владата предводена од Никола Груевски неколку дена е во самоизолација, дознава “Слободен печат”. Причината за самоизолацијата...