Ознака: владимир нелоски
Црна хроника 24.02.21 | 11:14

Нелоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ за 27 април беше дека требa да се осудат насилствста и оти партијата е најголем губитник

На 27 април 2017 година заедно со Диме Спасов и уште еден пријател по работата бевме во ресторанот „Баба Цана“ до кај 19 часот. На социјалните мрежи видовме што се случува...

Фудбал 13.02.21 | 17:34

Мицкоски и Нелоски: Со љубов за Вардар, тие го уништија, фановите ќе го кренат!

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ објави на фејсбук дека заедно со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски купиле карти за спас...

Македонија 10.02.21 | 19:03

Нелоски: На плоштадите и низ маалата ќе се собираат потписи против Законот за попис

Овој хибриден режим на дело си го покажа своето вистинско лице со тоа што ја одби граѓанската иницијатива за собирање на потписи, но тоа како партија нема да нè спречи...

Македонија 22.12.20 | 11:23

Нелоски: Наши симпатизери учествуваа на протестите, како што членови на СДСМ учествуваа во „Шарената револуција“

На денешното рочиште за случувањата од 27 април сведочеше Владимир Нелоски, кој во тој период бил дел од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и на чело на Унијата на млади...

Македонија 07.12.20 | 18:05

Нелоски: Црн ден за Македонија, освен блокада од Бугарија, влеговме во рецесија, уште една причина за оставка на Заев

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ денес во вестите на телевизија 24 посочи дека денес е црн ден за Македонија, освен што државата денес...

Македонија 03.12.20 | 18:21

Нелоски: Додека власта крои планови како да ги понижи, ВМРО-ДПМНЕ ќе им оддава почит на сите оние кои се жртвуваа за Македонија

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи под мотото „Оставка на Заев,...

Македонија 26.10.20 | 22:56

Нелоски до Шилегов: Петре дали ти доликува да ги навредуваш пожарникарите

Оние кои се во први редови, во најкритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижени од градскиот татко со изјавата: “На оној на кого му е мала платата може да си...

Скопје 16.10.20 | 12:37

Нелоски: На Скопје му се заканува катастрофа, граѓаните се оставени сами на себе

Владимир Нелоски реагира за огромните турканици што се создаваат во Скопје автобусите на ЈСП и тоа во време кога има вистинска експлозија на новозаразени со Ковид-19. Нелоски...

Македонија 13.10.20 | 21:26

Нелоски: Ако има за магариња и фризерници мора да се најде решение и за струјата

Најпрвин сакам да ја искористам оваа прилика да им се извинам на сите граѓани на градот Скопје кои што во овие час и половина дополнително на сета нервоза и нетрпеливост...

Македонија 06.10.20 | 21:12

Нелоски до Каевски: СДСМ не ги прифати предлог-мерките на ВМРО-ДПМНЕ за угостителите и сега затоа овој сектор е во ваква катастрофална состојба

-ВМРО-ДПМНЕ даде одредени предлог-мерки за угостителите кои вие СДСМ и владата не ги прифативте. Значи ние предложивме сите угостители и оние кои не се опфатени од корона...

Македонија 01.09.20 | 20:14

Нелоски: Европа нема да дојде сè додека фирми блиски до власта добиваат помош

Европа нема да дојде во Македонија сè додека фирми блиски до власта добиваат средства за корона-кризата, рече вечерва Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „Само...

Македонија 14.07.20 | 11:28

Со прост пример Нелоски објасни зошто не е шега „шегувањето“ да се чкрта избирачкото ливче

Се јавува анонимен глас во некој трговски центар и вика: – Во молот имате бомба, ќе има жртви. Полицијата го наоѓа јавувачот и го апси. Тој вели: – Ама јас се шегувам. Е,...

Македонија 22.05.20 | 14:54

Нелоски: Ќе дојдат Вардаре подобри денови, ти ветувам!!

Екс-фудбалерот на Вардар, Владимир Нелоски, се обрати и на неговиот Фејсбук профил.

Скопје 22.05.20 | 08:43

Нелоски: Шилегов вели дека сме во голема криза со короната, а СДСМ бара избори

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија 21 рече дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Скопје 21.05.20 | 23:55

Нелоски до Шилегов: Вие сте можеби еден од најлошите градоначалници на Скопје

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му се обрати на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и му посочи дека тој е можеби еден од...

Економија 21.05.20 | 23:18

Нелоски: Шилегов нема слух за економските мерки од ВМРО-ДПМНЕ кои треба да ги спроведе Град Скопје

Мерките кои ги предложи ВМРО-ДПМНЕ, а кои требаше да ги преземе Град Скопје изгледа како да не сте ги ни слушнале. А ако е така, тоа е жално, рече Владимир Нелоски, член...

Македонија 21.05.20 | 23:14

Нелоски: Жалам што Град Скопје не ги следеше сите настани со корона кризата

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија 21 рече дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Фудбал 21.05.20 | 23:07

Нелоски: За спас на фудбалскиот клуб „Вардар“ да направиме се што е во наши раце

Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ, на СДСМ да видат што можат да направат за помош на фудбалскиот клуб „Вардар“,...

Македонија 21.05.20 | 21:57

Владимир Нелоски: Ако денеска говориме за пандемија и за повеќечасовен карантин некоректно е да говориме за избори за дваесет дена

Ние треба како политичари да се однесуваме онака како што бараме граѓаните да се однесуваат. Но, вториот човек на Владата денеска е фотографиран без маска. Дневно имаме...

Економија 17.05.20 | 14:44

Нелоски: Ребалансот на буџетот е со цел изборен поткуп, а не за помош на граѓаните и фирмите

Ребалансот на буџетот е со цел изборен поткуп, а не за помош на граѓаните и фирмите. Владата во ек на корона криза, кога луѓе се заразуваат ќе потроши енормни над 41 милион...