Ознака: владимир нелоски
Скопје 08.07.21 | 20:55

Нелоски: Крадете народни пари, одговорност ќе има

Ова е реконструкцијата на Кеј која чини 1,5 милиона евра, а тоа се наши народни пари. До тој степен крадете од народот, што уште не завршена, плочките се испукани. Одговорност...

Скопје 11.06.21 | 21:24

Нелоски: Шилегов не реши ниту еден од големите проблеми на Скопје и скопјани, најдоброто за нашиот град е Шилегов да си оди

Најдоброто за нашиот град е Шилегов да си оди. СДСМ е најлошото нешто за нашето Скопје, рече на прес-конференција Владимир Неловски од ВМРО-ДПМНЕ. -Ова се само 10 од многуте...

Фудбал 28.05.21 | 17:54

Нелоски: Шилегов да ја тргне суетата, а Самсоненко да ги подмири трошоците и ФК Вардар да му се врати на градот

  Додека некои спортски директори на скопски клубови и поранешни водачи на навивачки групи од Скопје ги предводат навивачите на европското првенство, други спортски...

Скопје 23.05.21 | 14:02

Нелоски: Поради игнорантскиот однос на Шилегов Вардар влезе во финансиска криза

Игнорантскиот однос на Шилегов и Градот Скопје кон фудбалскиот клуб Вардар донесоа клубот да навлезе во финансиска криза и испадне од Првата лига, смета Владимир Нелоски,...

Семејство 12.05.21 | 15:53

Ќе се вика Лена: Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Нелоски, доби ќерка

Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, доби ќерка. Тој оваа радосна вест ја сподели на својот фејсбук профил. Името на ќеркичката...

Македонија 10.05.21 | 22:38

ЕУ не сака да седи на иста маса со Заев кој дома се дружи со најголемиот турски мафијаш

Македонија нема друга опција освен ЕУ, но датумот не е копче кое преку ноќ ќе ни го подобри животот. Во овој момент во Македонија имаме деградација на правосудниот систем,...

Македонија 10.05.21 | 20:08

Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притисокот од Заев е преголем

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран  Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ставот...

Македонија 08.05.21 | 12:19

Нелоски: Освен скандалозната набавка на скала, истата фирма набавува спортска опрема за министерството на Шекеринска

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на граѓаните од Град...

Скопје 07.05.21 | 13:58

Тендерот за скалите го правел татко на советничка од СДСМ, а фирмата на зетот на секретарот на Градот доби нов тендер од Шекеринска од 1 милион евра

Претседателот на Градски комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски на прес-конференција презентираше, како што кажа, нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка...

Скопје 07.05.21 | 08:41

Нелоски: Шилегов и Самсоненко да најдат решение за Вардар, да не бегаат од проблемот

Претседателот на Градски комитет на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Нелоски го обвини градскиот татко Петре Шилегов за негрижа за ФК Вардар. Нелоски потенцираше дека Вардар е во...

Скопје 06.05.21 | 19:18

Нелоски: Шилегов е најнеспособниот градоначалник кој Град Скопје го имал

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше претседателот на Градски комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски кој се осврна на лошите...

Македонија 22.04.21 | 19:58

Нелоски со документи: Богдановиќ се чекирал во хотел на полноќ, а снимката како седи во кафеана е по 20 часот, што правел измеѓу кој лаже?

Во “Само вистина” на Канал 5 телевизија претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски изнесе документ со кој пазарниот инспекторат излезе...

Македонија 20.04.21 | 22:23

Нелоски: Власта наместо во корист на граѓаните, работи во корист на криминогени структури

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во интервју Неделен брифинг на порталот Инфомакс, вели дека во Македонија, мафијата си има своја...

Македонија 10.04.21 | 13:02

Нелоски: Денес е тажен ден, како и сите денови од оваа недела кога губевме по двоцифрен број на лица

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ обраќајќи се протестот мред Министерството за здравство под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче...

Скопје 07.04.21 | 22:47

Разбудете се, ФК Вардар пропаѓа!

Во вечерашното издание на “Само вистина” на Канал 5 телевизија Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ прати апел до властите за...

Фудбал 07.04.21 | 21:11

Нелоски до градските власти: Разбудете се, ФК Вардар пропаѓа!

Во вечерашното издание на „Само вистина“ на Канал 5 телевизија Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ прати апел до властите за спас...

Македонија 07.04.21 | 20:05

Нелоски: СДСМ издала над 200 македонски патни исправи на нарко босови и убијци, очигледна е спрегата помеѓу власта и мафијата

Во вечерашното издание на „Само вистина” на Канал 5 телевизија Владимир Нелоски, претседател на Градскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека постои револт кај граѓаните...

Македонија 03.04.21 | 14:50

Нелоски со балон полн со вода кон МЗ: Да го измиеме срамот, кога во Македонија умираат по 50 луѓе на ден Заев и Филипче летаат со хеликоптер

Претседателот на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски обраќајќи се од протестот пред Министерството за здравство насловен „Здравје, а не провизија“,...

Македонија 27.03.21 | 13:46

Нелоски: Ја исклучиле камерата што врши директен пренос од Табановце

Претседателот на Градскиот комитет Владимир Нелоски на денешниот протест „Здравје, а не провизии“ пред Министерството за здравство нагласи дека министерот за здравство...

Црна хроника 24.02.21 | 11:14

Нелоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ за 27 април беше дека требa да се осудат насилствста и оти партијата е најголем губитник

На 27 април 2017 година заедно со Диме Спасов и уште еден пријател по работата бевме во ресторанот „Баба Цана“ до кај 19 часот. На социјалните мрежи видовме што се случува...