Ознака: владимир нелоски
Македонија 01.09.20 | 20:14

Нелоски: Европа нема да дојде сè додека фирми блиски до власта добиваат помош

Европа нема да дојде во Македонија сè додека фирми блиски до власта добиваат средства за корона-кризата, рече вечерва Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „Само...

Македонија 14.07.20 | 11:28

Со прост пример Нелоски објасни зошто не е шега „шегувањето“ да се чкрта избирачкото ливче

Се јавува анонимен глас во некој трговски центар и вика: – Во молот имате бомба, ќе има жртви. Полицијата го наоѓа јавувачот и го апси. Тој вели: – Ама јас се шегувам. Е,...

Македонија 22.05.20 | 14:54

Нелоски: Ќе дојдат Вардаре подобри денови, ти ветувам!!

Екс-фудбалерот на Вардар, Владимир Нелоски, се обрати и на неговиот Фејсбук профил.

Скопје 22.05.20 | 08:43

Нелоски: Шилегов вели дека сме во голема криза со короната, а СДСМ бара избори

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија 21 рече дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Скопје 21.05.20 | 23:55

Нелоски до Шилегов: Вие сте можеби еден од најлошите градоначалници на Скопје

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 му се обрати на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и му посочи дека тој е можеби еден од...

Економија 21.05.20 | 23:18

Нелоски: Шилегов нема слух за економските мерки од ВМРО-ДПМНЕ кои треба да ги спроведе Град Скопје

Мерките кои ги предложи ВМРО-ДПМНЕ, а кои требаше да ги преземе Град Скопје изгледа како да не сте ги ни слушнале. А ако е така, тоа е жално, рече Владимир Нелоски, член...

Македонија 21.05.20 | 23:14

Нелоски: Жалам што Град Скопје не ги следеше сите настани со корона кризата

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување на телевизија 21 рече дека е зачуден што градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Фудбал 21.05.20 | 23:07

Нелоски: За спас на фудбалскиот клуб „Вардар“ да направиме се што е во наши раце

Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ, на СДСМ да видат што можат да направат за помош на фудбалскиот клуб „Вардар“,...

Македонија 21.05.20 | 21:57

Владимир Нелоски: Ако денеска говориме за пандемија и за повеќечасовен карантин некоректно е да говориме за избори за дваесет дена

Ние треба како политичари да се однесуваме онака како што бараме граѓаните да се однесуваат. Но, вториот човек на Владата денеска е фотографиран без маска. Дневно имаме...

Економија 17.05.20 | 14:44

Нелоски: Ребалансот на буџетот е со цел изборен поткуп, а не за помош на граѓаните и фирмите

Ребалансот на буџетот е со цел изборен поткуп, а не за помош на граѓаните и фирмите. Владата во ек на корона криза, кога луѓе се заразуваат ќе потроши енормни над 41 милион...

Економија 10.05.20 | 17:09

Нелоски: Апелираме да се прифатат вонредните мерки на ВМРО-ДПМНЕ кои ќе помогнат во справувањето со корона кризата

Македонската држава и граѓани се исправени пред еден од најголемите предизвици во историјата на независна Република Македонија. Граѓаните на нашата држава се соочуваат...

Економија 15.04.20 | 14:14

Нелоски: Владата да донесе мерки за транспортерите, 50% субвенционирање на плата, ослободување од патарини и побрз поврат на ДДВ

Транспортерите и превозниците на патници се заборавени од владата. Секторот без кој животот не би бил ист, без кој нема да имаме доволно храна, лекови и други намирници...

Економија 08.04.20 | 14:16

50 посто бруто плата, помали кирии: ВМРО-ДПМНЕ со конкретни мерки за помош на угостителите

Пандемијата која на светско ниво зазема огромни размери и не ја изостави ниту Македонија, покрај здравствениот систем и здравјето на граѓаните ја руши и економијата,...

Македонија 31.03.20 | 11:24

Нелоски: Тука сме да помогнеме, време е за работа и одлучност, а оваа влада мора да покаже зрелост

Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше видео обраќање кое го пренесуваме во целост. Во времиња на криза, народот мора да биде слушнат, а за нас како партија...

Македонија 30.03.20 | 14:51

Нелоски: Градоначалниците во Скопје наместо само да се сликаат, да се фатат за работа против коронавирусот

Додека секаде низ светот сите нивоа на институции од централна до локална власт работат синхронизирано, кај нас единствено што се прави е прес конференции зборувајќи...

Македонија 12.11.19 | 23:33

Нелоски: На Заев ни дома не му веруваат, не му верува ни Вице Заев!

Партиите можат да се усогласат за низа важни работи. Тоа и го докажа ВМРО-ДПМНЕ кога даде поддршка за низа на закони кои се дел од реформскиот процес, а се важни и за патот...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Македонија 28.09.19 | 11:42

Мицкоски и Нелоски утрово на Водно

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Владимир Нелоски утрово го искачиле Водно, а претседателот на партијата на својот Фејсбук профил објави фотографија...

Македонија 25.09.19 | 13:41

На Македонија не ѝ се потребни само предвремени избори, на Македонија ѝ е потребна обнова и тоа уште утре

Зошто ѝ се потребни предвремени избори на Македонија? Дали ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за избори, но и за За актуелните случувања поврзани со СЈО, случајот „Рекет“, заканите...

Македонија 25.09.19 | 08:54

Изјавата на Верушевски е последниот клинец во ковчегот на СЈО

За актуелните случувања поврзани со СЈО, случајот „Рекет“, заканите кон новинарите, најавениот економски бум, предвремените избори разговараме со Владимир Нелоски,...