Ознака: Владимир Лазовски
Црна хроника 05.11.19 | 13:25

Кривична пријава за заменик-министерот за култура за сообраќајната несреќа пред пет месеци

Основното јавно обвинителство Скопје води истрага за сообраќајката во која учесник беше и заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, објави МКД.мк. Како што...

Црна хроника 30.09.19 | 12:14

Што утврдивте за заменик-министерот за култура, дали минал полна лента и удрил мотоциклист?

Абе што утврдивте со сообраќајкава на заменик-министеров за Култура. Го гледам на изложби оди официјално, еве цело лето помина, ќе се дознае ли дали е одговорен за поминување...

Култура 26.09.19 | 09:45

Михајлоски за Лазовски: Најодмаздливото морално џуџе

Тони Михајловски реагираше на објавата на Фејсбук од заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, во која, иако не го именува, алудира на учеството на Јовановски...

Култура 25.09.19 | 20:20

Дурловски: Владо е глумчиште, во мала улога беше голем, вам ви преостанува да пливате во океанот од измет кој сами си го создадовте

Оперскиот пејач Игор Дурловски застана во одбрана на неговиот колега и некогашен соборец од редовите на „За заедничка Македонија“, актерот Владо Јовановски, за кого...

Твитови 21.06.19 | 15:19

Дамовски објасни: Еве зошто доктор министер за култура


Македонија 20.06.19 | 19:15

Мицковски: Што се утврди со овој културањаков што прегази мотоциклист вртејќи на две пуни?

Што се случи со случајот во кој заменик-министерот за култура Владимир Лазавоски се судри со мотоциклист, прашува Ивор Мицковски, потсетувајќи дека и по скоро еден...

Црна хроника 29.05.19 | 13:44

Заменик-министерот за култура повреден во судир меѓу мотоцикл и автомобил

Заменик-министерот за култура Владимир Лазовски попладнево е повреден во сообраќајна несреќа што се случила на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум...