Ознака: владимир кецмановиќ
Балкан 09.12.23 | 09:15

Таткото на Коста ја учел и 10-годишната ќерка да пука со пиштол

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со него и татко ѝ Владимир го посетувала стрелиштето, дознава „Република.рс“. Повикувајќи се на извори од стрелиштето, порталот...

Балкан 20.11.23 | 10:22

Taткото на Коста: Нека ме убијат мене, само семејството да ми го остават на мира

Полека се ближи судењето на родителите на момчето убиец што го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар. Неговиот татко Владимир Кецмановиќ,...

Балкан 11.10.23 | 17:14

Слика на момчето убиец од стрелиштето каде татко му го научил да пука во цели и силуети на луѓе – главниот доказ против Владимир Кецмановиќ

„Блиц“ објавува фотографија која Вишото јавно обвинителство би можело да ја искористи како крунски доказ во кривичната постапка против Владимир Кецмановиќ, таткото...

Балкан 03.10.23 | 13:43

Таткото на Коста излегува на слобода?

Денеска, точно пет месеци откако вооружениот тринаесетгодишник Коста Кецмановиќ влезе во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград и со пиштолот на својот...

Балкан 20.07.23 | 19:39

Таткото на Коста се фалел: Moјот син пука како специјалец

Таткото на Коста  го снимал своето дете за време на вежбање на стрелиштето. Во видеото кое го поседува полицијата се гледа како  додека момчето ја погодува целта се...

Балкан 29.06.23 | 10:15

Taткото на Коста среде ноќ го посетил свештеник во затвор: Се исповедал три часа

Владимир Кецмановиќ, татко на Коста кој го изврши масакрот во училиштето „ Рибникар“ побарал во затворот да дојде свештеник. Барањето му било одобрено и пред неколку...

Балкан 23.06.23 | 22:58

Стравува од крвна одмазда: Таткото на Коста го промени физичкиот изглед во затворот

Владимир Кецмановиќ, чиј син Коста (13) на 3 мај во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар уби девет негови пријатели и училишниот чувар Драган Влаховиќ, смислил...

Балкан 23.06.23 | 08:59

Таткото со години ја предупредувал сопругата дека со детето нешто не е во ред, мајката го игнорирала проблемот

Владимир Кецмановиќ, таткото на Коста Кецмановиќ, кој уби девет соученици и училишниот чувар со години ја предупредувал сопругата Миљана Кецмановиќ дека нивното дете...

Балкан 14.06.23 | 14:02

Семејствата на жртвите бесни за потегот кој таткото на Коста се обидел да го направи од притвор

Судијата за претходна постапка на Вишиот суд во Белград донесе решение со кое му забранува на Владимир Кецмановиќ, таткото на Коста, да располага, отуѓува и оптоварува...

Балкан 02.06.23 | 11:06

Продолжен притворот на Владимир Кецмановиќ

На предлог на Вишото јавно обвинителство во Белград, суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на Владимир К., татко на 13-годишното момче К.К., кој на 3 мај...

Балкан 23.05.23 | 22:06

Таткото на Коста очаен: Сине што направи, за нас веќе нема живот, проклето стрелиште

Владимир К.(47), татко на Коста к. (13), кој уби десет ученици и чуварот на Основното училиште „Владислав Рибникар“, деновите во притвор ги минува во очајна состојба и од...

Балкан 23.05.23 | 13:17

Отворена е истрага и за стрелиштето каде Коста вежбал пукање со татко му

Вишото јавно обвинителство во Белград формира посебен случај со цел да се утврдат сите околности поврзани со работата и делувањето на Стрелачкиот клуб „Партизан“...

Балкан 14.05.23 | 18:46

Не се знае состојбата на таткото на Коста: Радиологот пренесен во болница, со глава удрил во ѕид

Таткото на малолетниот масовен убиец Коста К.(13), кој уби девет лица во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград, се обидел да се самоповреди во ќелијата. Радиологот Владимир...

Балкан 13.05.23 | 11:01

Семејството Кецмановиќ ќе ја напушти Србија, синот најверојатно ќе остане сам на Психијатрија

Семејството Кецмановиќ, чиј 13-годишен син на 3 мај во планиран крвав поход уби девет и рани неколку лица во ОУ „Владислав Рибникар“ во Врачар, најверојатно од безбедносни...

Балкан 06.05.23 | 09:25

Во името на семејството на Владимир К. и неговиот син: Адвокатката на семејството изрази сочувство до семејствата на убиените во Белград

Вишиот суд во Белград на таткото на момчето кое уби осум ученици и чувар во училиштето „Владислав Рибникар“ му одреди 30-дневен притвор, соопшти судот Адвокатката на...

Балкан 05.05.23 | 20:43

Tаткото на Коста доби 30 дена притвор, можел за краток временски период да го повтори кривичното дело

Вишиот суд во Белград му одреди притвор до 30 дена на В.К.(47), чиј син К.К. во основното училиште „Владислав Рибникар“ уби девет и рани седум лица. В.К е осомничен за кривично...