Ознака: владеење на правото
Македонија 22.10.19 | 14:50

Не можете да одите во ЕУ и да глумите европски вредности, а истиот ден шверцерски да доставувате закон за вашиот бизнис

Не треба да сте голем научник за да видите што треба да направите. Само треба да ги видите оние 4 услови кои што пред 18 месеци беа поставени, пред сè и над сè владеење на...

Македонија 17.10.19 | 10:51

Заев си дозволи да биде транспарентен: Полска и Унгарија имаат проблем со владеењето на правото и внатрешни проблеми

На обраќањето во Виена, говорејќи за европерспективите во регионот и за тоа зошто Македонија треба да добие датум за преговори, премиерот Заев нагласи дека и земји-членки...

Македонија 11.09.19 | 12:56

За владеење на правото потребни се независни политичари

Услов за владеење на правото во земјава се независни политичари, истакна денеска правниот експерт од Европската комисија, Рајнхард Прибе говорејќи на меѓународната...

Македонија 10.09.19 | 09:54

ДУИ: Секој од нас сноси одговорност, никој не е над законот

Демократската унија за интеграција преку соопштение повика на владеењето на правото, еднаквоста пред законот и доследното спроведување на законот од страна на сите,...

Твитови 06.03.19 | 09:16

Виц на денот (секој ден)

Да се нашалиме малку. 😂😂😂 pic.twitter.com/NxCqmjVOlH — Мијакот 🇲🇰 🇪🇺 (@Mijakott) March 5, 2019 Боље дупење одамна неам глеано, цела сум утоп. pic.twitter.com/FsJb9eoaSz — ТвитеротНаАнаФранк (@box_kiki)...

Македонија 05.02.19 | 16:04

Владеењето на правото и правната држава се загрозени во Македонијa

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски втор ден ја продолжува посетата на Брисел на политичкото Собрание на Европската Народна Партија. Тој денеска најпрво...