Ознака: Визбегово
Црна хроника 09.07.20 | 11:34

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево, вчера удрил во едно лице на железничката пруга Скопје Север – Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово. Лицето било...

Македонија 24.11.19 | 16:22

Излегоа на протест: Жителите на Визбегово не сакаат Дом за згрижување на деца со воспитни проблеми во нивното село

Граѓаните на скопско Визбегово денеска протестираа против дисперзираниот објект на Домот за згрижување на деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение...

Скопје 25.10.19 | 21:37

Куновска: Време е за граѓанска тужба за одговорност!

Ало, Министерство за животна средина, има ли некој на место со умот таму? Молам некој адвокат да објасни каква тужба може да се поднесе за поединци во министерството....

Скопје 25.10.19 | 18:43

Скопје се гуши, црн чад во Визбегово, надлежните молчат!

Во скопската населба Визбегово денеска е забалежан црн чад, жителите на оваа населба реагираат и бараат одговорност и решение за оваа страшна слика која за жал освен...

Скопје 20.09.19 | 22:26

Ученици секој ден излегуваат од автобус преку прозор

Место низ врата – преку прозор. Ова е секојдневието на учениците од Визбегово, кои патуваат од селото до Чаир и обратно. На прашањето од ТВ21 до ЈСП дали ова дотраено...

Економија 11.07.19 | 15:29

АТС груп од фабрика во Визбегово ќе извезува производи според НАТО стандарди

Нова современа фабрика за производство на композитни производи наменети за армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност – АТС Груп е отворена...

Црна хроника 25.04.19 | 19:39

Визбегово: Автомобил прегази човек додека си ја косел тревата

Сообраќајна несреќа се случи денес во Визбегово, кај индустриската зона, во населено место. Како што објави очевидец на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“,...

Вести 30.03.19 | 12:50

„Пежо“ и „Голф“ се судриле вчера во Визбегово, две лица завршиле во болница

Вчера околу 13 часот на крстосницата од улиците „Качанички пат“, „2“ и „1506“ во село Визбегово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо 206“ со скопски...

Црна хроника 19.02.19 | 17:20

Пијан син ја давел мајка си, претходно ја соборил со тупаници

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело...

Црна хроника 04.02.19 | 14:55

МВР со детали за грабежот во Халк банка: Влегле вооружени, избегале со автомобил

Во СВР Скопје денеска околу 13 часот било пријавено дека во банка на улица „Јадранска магистрала“ непознати сторители извршиле разбојништво и со закана со оружје од...

Македонија 26.12.18 | 09:04

Што е капитална инвестиција за Заев? Неколкуметарска водоводна и канализациона мрежа во Визбегово!

Премиерот Зоран Заев вечерва во гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија „24“ одговарајќи на новинарско прашање поставено од новинарот на ТВ 21 Фатмир Алиу...