Ознака: Висар Вишка
Култура 11.04.21 | 10:28

Висар Вишка до министерката за култура: Актерите од театарот во Гостивар одат по нужда во блиската џамија

Актерот Висар Вишка, кој беше назначен за в. д. директор на Гостиварскиот театар во 2019 година, е разрешен од функцијата и на својот Фејсбук профил објави видео во кое...

Македонија 09.04.21 | 11:21

Висар Вишка: Ме разрешија од директор на театарот во Гостивар зашто барав вода и тоалети во театарот

Македонскиот актер од Гостивар, Висар Вишка, кој во 2019 година беше назначен за в. д. директор на Гостиварскиот театар, на својот Фејсбук профил објави видео во кое првично...

Македонија 24.01.21 | 22:44

Текстот за Елена Митева не им се допаднал на Висар Вишка и на неговата поранешна сопруга

Посебниот советник на премиерот за организирање на медиумски настани, Елена Митева, преку смс порака ja навредила новинарката која пишува за нејзиниот ангажман во Владата,...

Црна хроника 13.11.19 | 15:26

Инцидент во театарот на Вишка: Дојдовме на проба, а бевме изнесени со лисици

Двајца актери вчера попладне биле приведени во полициска станица Гостивар по пријава дека ги попречувале активностите на Гостиварскиот театар. Актерите сметаат дека...

Култура 04.09.19 | 19:30

Актерот Висар Вишка е новиот в.д. директор на театарот во Гостивар

Актерот Висар Вишка е поставен за нов в.д. директор на театарот во Гостивар. Висар Вишка е дипломиран актер на факултетот за драмски уметности во Скопје. Вишка, кој изминативе...

Култура 12.02.19 | 09:10

Вишка: Асаф е жртва затоа што не е дел од клан

Советникот во Министерството за култура, „и ништо друго“, Висар Вишка повторно застана во одбрана на министерот Асаф Адеми за скандалот сораспределбата на годишните...

Култура 10.02.19 | 18:48

Вишка: Лајте под туѓ прозор, Раус!

Советникот на министерот за култура Асаф Адемир, Висар Вишка, застана во одбрана на министерот, откако целата јавност се крена на нозе по распределбата на финансиските...

Култура 10.02.19 | 13:27

Тасевски до Вишка: Tвојот презир кон нас Македонците ти избива од секоја запирка, затоа не глуми, кајшто не проаѓа

Актерот и некогашен директор на Драмски театар, преку својот Фејсбук профил му се обрати на Висар Вишка кој застана во одбрана на министерот за култура Асаф Адеми. Висар...

Култура 10.02.19 | 08:53

Според Вишка, министерот за култура нè ослободил од диктатура

Советник на министерот за култура Асаф Адеми вели дека распределбата на парите за проекти во културата не може да биде совршена кога за нив одлучуваат луѓе. Актерот...