Ознака: Викторија Лоба
Музика 16.06.21 | 16:19

Лоба со музичко анплагд матине на нејзиниот ЈуТуб ќе ви овозможи да уживате во албумот „Нов свет“

Пејачката Викторија Лоба & Friends продуцираа анплагд музичко матине за нејзиниот албум “Нов Свет”. Официјално може да се чујат шест песни на ЈуTуб каналот на Лоба, буквално...

Естрада 26.03.21 | 10:39

Лоба: Последното нешто кое ни треба се лажни срања

Пејачката Викторија Лоба често сака да го нагласува својот природен изглед, па и овојпат објави фотографија во домашно издание. Сирово. Отворено. Реално. Затоа што последното...

Естрада 22.08.20 | 13:23

Лоба го покажа совршеното тело во златно бикини

Македонската пејачка со руска крв, Викторија Лоба важи за една од најубавите, но и најзгодини пејачки кај нас. Летово, Викторија често објавува фотографии од Охрид, во...

Естрада 07.07.20 | 23:31

Викторија Лоба за влакно избегна несреќа на снимање

Викторија Лоба неодамна стана заштитно лице на нов бренд за костими за капење. По тој повод пејачката снимаше фотосесија во Охрид, а на снимањето на самиот едиторијал...

Естрада 03.07.20 | 09:13

Никој не очекуваше ваков потег од Викторија Лоба

Пејачката Викторија Лоба има нов имиџ! Убавицата на која од почетокот на кариерата долгата руса коса ѝ е заштитен знак, после долги години реши да ја скрати. Со новата...

Мода и убавина 29.06.20 | 14:49

Белата боја нејзин заштитен знак: Најдобрите модни изданија во бело на Викторија Лоба

Пејачката со руско потекло, Викторија Лоба, важи за една од најубавите, но и најдобро облечени пејачки кај нас. Пејачката апсолутно за секоја пригода знае да избере соодветен...

Македонија 30.07.19 | 18:51

И вереникот на Викторија Лоба во Меѓународниот сојуз на Боки 13

Долгогодишниот партнер и иден сопруг на популарната пејачка Викторија Лоба бил еден од членовите на Управниот одбор во Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски, пишува...

Сцена 10.07.19 | 13:54

Лоба откри кога ќе се мажи

Викторија Лоба пред неколку месеци му кажа „да“ на својот долгогодишен партнер Ѓорѓи, а сега за „Бекстејџ“ откри кога ќе биде свадбата и дали веќе се подготвува за...

Естрада 22.04.19 | 15:52

За прв пат го покажа прстенот: Викторија Лоба ќе се мажи

Викторија Лоба ќе се мажи, објави естрадниот магазин Бекстејџ, а пред нивната камера таа за прв пат го покажала вереничкиот прстен. Повеќе за нејзината свадба тие најавуваат...

Музика 18.12.18 | 15:34

Прв албум за Викторија Лоба

Викторија Лоба вчера го промовираше својот прв студиски албум во две изданија македонска „Нов свет“ и англиска „New World“. Во рамки на настанот Лоба и Марга Сол настапија...

Естрада 13.12.18 | 18:30

Заколнати македонски русокоси – Менуваат сѐ, боја на коса не!

Игнорирајќи ги сите вицови, некои наши естрадни дами се заколнати русокоси. Верче Пандиловска, Даниела Темелковска, Маријана Станојковска, Викторија Лоба и Маја Вукичевиќ...

Калеидоскоп 08.12.18 | 17:48

Дојде дома пијан и почна на крши и мава по се, па и мене: Лоба раскажа потресна приказна!

И пејачката Викторија Лоба, се вклучи во кампањата #Слушни ја против насилство врз жените и девојчињата. Таа ја раскажа потресна приказна. Всушност во приказната на...