Ознака: Виктор Исјановски
Македонија 10.01.22 | 19:09

Виктор Исјановски – нов директор на ФЗОМ

Актуелниот директор на Здравствен дом-Скопје, д-р Виктор Исјановски ќе биде нов директор на Фондот за здравствено осигурување, ексклузивно дознава Фактор. Добро упатените...

Македонија 06.12.21 | 18:51

Исјановски заменик министер за здравство?

Доктор Виктор Исјановски, директорот на Здравствен дом Скопје најверојатно ќе биде нов заменик министер во секторот здравство, неофицијално дознава „Фокус“. Според...

Македонија 11.09.21 | 00:26

Исјановски и Костов: Ние се уште имаме министер, тоа е Венко Филипче

Директорот на Здравствен дом Скопје Виктор Исјановски и директорот на ГОБ „8 Септември“ Христијан Костов ги демантираат информaциите дека еден од нив би дошол на местото...

Македонија 31.03.21 | 10:55

Д-р Исјановски за масовната вакцинација: Ќе се вакцинираат по шест пациенти во еден час

Директорот на ЈЗУ Здравствен дом Скопје, Виктор Исјановски, за Студио 10 на ТВ24 зборуваше за најавениот процес на вакцинација со вакцините на „АстраЗенека“. Исјановски...

Македонија 15.02.21 | 21:42

Според директорот на Здравствен дом, вакцината на Фајзeр била тешка за чување, кинските биле поедноставни

Во Модуларната болница утре ќе се направи уште една обука на тимовите за спроведување на вакцинацијата. Конкретно, за кинеската вакцина за која сметам дека е многу квалитетна,...

Македонија 13.10.20 | 12:54

Aко на Здравствен дом Скопје им треба џип од 43.000 евра, зар не им треба ист таков и на другите здравствени домови?

Точно во јануари излезе приказната за скриени необележени возила на Здравствен дом Скопје во гаража на поликлиниката Бит Пазар, потсети портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум...

Македонија 08.10.20 | 15:23

Џон Илија Апелгрин: Дали протоколите важат и за членовите на комисијата?

Дали протоколите важат и за членовите на комисијата, прашува музичарот Џон Илија Апелгрин споделувајќи фотографија од др. Виктор Исјановски, новиот директор на ЈЗУ...

Здравје 01.08.19 | 15:32

Виктор Исјановски нов директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје

Доктор Виктор Исјановски од денеска е нов директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје. Досегашниот директор на ЈЗУ Здравствен дом Скопје, Злате Мехмедовиќ е разрешен вчера,...

Македонија 01.08.19 | 15:29

Виктор Исјановски нов директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје

Доктор Виктор Исјановски од денеска е нов директор на ЈЗУ Здравствен Дом Скопје. Досегашниот директор на ЈЗУ Здравствен дом Скопје, Злате Мехмедовиќ е разрешен вчера,...