Ознака: викиликс
Македонија 30.07.20 | 20:57

Викиликс: Директорот на АНБ е „во џебот на Србија“!

Делови од депеша/документ на американската дипломатија објавен од „Викиликс“ што се појави денеска на социјалните мрежи открива дека директорот на државната Агенција...

Свет 21.10.19 | 17:56

Асанж се појави пред суд во Лондон, со крената тупаница ги поздравил поддржувачите во судницата

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска се појави пред суд во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во САД. Американските власти го обвинуваат...

Калеидоскоп 14.05.19 | 14:55

„Викиликс“ објави видео и тврди: Слетувањето на Месечината всушност беше во Невада

Најновата снимка што ја објави Викиликс, наводно, прикажува исечоци од снимањето на лажирано слетување на Месечината. На снимката може да се види реакција на екипа сниматели...

Македонија 05.05.19 | 19:10

Викиликс: Пред Заев ни Караманлис ни Бакојани не барале промена на уставно име

Организацијата Викиликс во една своја објава која ја пренесува off.net.mk вели дека дури и националистите од Неа Демократија биле согласни Македонија да го промени името...

Естрада 29.03.19 | 19:40

Иако е многу среќна во љубовта, Памела многу страда

Пред неколку години медиумите активно пишуваа дека најпознатата „чуварка на плажа“ Памела Андерсон е во врска со основачот на Викиликс Џулијан Асанж. Згодната актерка...