Ознака: викендици
Македонија 18.10.22 | 10:44

Пратениците на СДСМ, ЛДП и ДУИ не го прифатија предлогот за забрана за градби во национални паркови

Толку од „борците“ за здрава животна средина и од „зелената“ агенда, коментира на својот фејсбук-профил пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, откако вчера...

Црна хроника 22.04.22 | 22:32

Пожарот е на два километри од викендиците во Елен Камен, ветерот го носи огнот кон планината

Не постои опасност од зафаќање на викенд населбата Елен Камен од пламените јазици од пожарот што попладнево ја зафати шумата над патот кон струшкото село Радожда, информира...

Црна хроника 27.12.20 | 21:07

Полицијата ќе биде безмилосна за Нова година: 2000 полицајци ќе бидат насекаде, ќе пишуваат кривични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека МВР има посебен оперативен план како ќе постапува за време на празниците, а тоа значи дека секаде...

Македонија 26.12.20 | 23:37

Спасовски: Исчезнаа огласите за групни прослави по викендици за Нова година

Министерот за внатрешни работи денеска на својот фејсбук профил соопшти дека МВР има посебен оперативен план за ноќта на 31 декември, како и за утредента на први јануари. Спасовски...

Македонија 17.12.20 | 11:43

Полицијата ќе прави увид во викендиците и ќе казнува, предупреди Спасовски

Да не се издаваат викенд куќи и било какви објекти за новогодишната ноќ, затоа што ќе следат санкции, им порача денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски...