Ознака: викендичка
Скопје 08.06.20 | 15:32

Шилегов вели дека граѓаните не реагирале критички за неговиот претстој во Маврово

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ја обвини опозицијата дека направила замена на тези по сознанието дека тој е на својот имот во Маврово додека главниот град...

Црна хроника 02.03.20 | 12:11

Сопружници се степале и демолирале изнајмена викендица во Маврово

Сопружници направиле штета на инвентар и си нанеле повреди, откако се степале во викендичка која изнајмиле. Според СВР Тетово, вчера било пријавено дека во викендица...

Црна хроника 04.11.19 | 16:57

Вработен во МВР и неговиот другар во викендичка чувале украдено оружје

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против М.Ш. (43) од Скопје и Ј.К. (41) од Неготино. На 24.04.2019 во с. Копришница, демиркаписко,...

Црна хроника 20.09.19 | 18:46

Изгоре викендичка во Побожје

Викендичка синоќа изгоре во пожар во село Побожје, Скопско. Според информациите на МВР, вчера околу 22.20 часот во полиција било пријавено дека во викендичка во село Побожје,...