Ознака: виена
Свет 13.02.19 | 14:05

Ја застрелал во глава зошто била среќна со друг

Педесет и двегодишниот Жељко Б, државјанин на Босна и Херцеговина, синоќа, на улица во Виена, ја застрелал во глава поранешната девојка, Виолета Ј.(48), која има српско...

Свет 28.12.18 | 09:52

Напад во црква во Виена, повредени петмина монаси

Неколку свештеници биле повредени, дел од нив сериозно, во напад среде бел ден во една црква во Виена, а властите се сомневаат дека станува збор за грабеж, пренесува „Спутник“. Полицијата...

Свет 22.12.18 | 19:56

Напаѓачот носел качулка и избегал трчајќи: Балканската мафија стои зад пукањето вчера во Виена

Со сигурност може да се каже дека вчерашниот вооружен инцидент во центарот на Виена, при што загина едно лице, а друго беше повредено, претставува пресметка на балканската...

Свет 22.12.18 | 09:11

Прво ми го убија брат ми, сега него: Братучедот на Дара Бубамара им подлегна на повредите

Дваесет и двегодишниот Стефан Вилотијевиќ, припадник на кавчачкиот клан, му подлегнал на повредите во болницата во Виена, пренесе српски „Телеграф“. Стефан е братучед...

Свет 21.12.18 | 17:44

Пукање на „Штефансплац“, еден мртов, еден се бори за живот, убиецот Србин во бегство

Австриските медиуми јавуваат дека околу 13.30 часот дошло до пукање пред ресторан во центарото на Виена и дека едно лице загинало, а едно е повредено. Во Бакерштрасе, според...

Свет 21.12.18 | 14:58

Едно лице почина, едно е повредено во пукање во центарот на Виена

Едно лице почина во пукање во центарот на Виена, јави австриската радио телевизија „ОРФ“ на „Твитер“. Уште едно лице е повредено, додаде „ОРФ“, пренесе „Ројтерс“. Претходно...

Балкан 18.12.18 | 14:54

Албанец си ја искасапил сопругата на улица во Виена – мотивот љубомора

67-годишниот Брахим Е., Албанец од Косово кој на 20 мај ја искасапи сопругата Драгица, по потекло од Србија, осуден е на доживотна затворска казна. Брахим Е. на сослушувањето...