Ознака: видана бошкова мицевска
Твитови 17.03.20 | 09:44

Ќе има ли кривична за лажни вести за активистката на СДСМ?

Ова е толку не точно што можи да се рачуна за дезинформација и кривично дело. @ZdravstvoMK треба да запри вакви совети pic.twitter.com/nNtzYnARkt — Bobstar (@bobstar_m) March 17, 2020

Македонија 18.01.20 | 13:56

Сакав да пишам мочко: Активистката на СДСМ која ја навредуваше Мизрахи, сега му се нафрли на Трпчевски

Активистката на СДСМ Видана Бошкова Мицевска изгледа дека има толку многу гнев собрано во себе, што веќе и не гледа кај го истура. Таа беше една од членовите и активисти...

Македонија 05.01.20 | 20:53

„И кај нацистите во влада имало Евреи кои се бореле за плата“: Тешки антисемитски напади на СДСМ кон Мизрахи

Само ден откако новите министри од опозицијата влегоа во своите кабинети и ги почнаа обврските во техничата влада, почнаа и ударите под појасот на СДСМ и нивните приврзаници. Прво, пропагандистите...