Ознака: вибер
Твитови 02.04.20 | 12:04

Што се случува во вибер групата „Влада“!?


Македонија 20.03.20 | 20:32

Чулев: Не се чувствувам еднакво во Владата, не сум ни во Вибер групата

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека Министерството функционира, но тој не се чувствува еднакво...

Црна хроника 17.01.20 | 16:25

Тетовец доби кривична пријава, се заканил преку “Фејсбук”, а на „вибер“ праќал слики со вулгарна содржина

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Р.(46) од тетовското село Синичане, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“,...

Технологија 08.11.19 | 16:46

Ако оваа порака ви стигне на „вибер“, веднаш пријавете

Деновите  на мобилните телефони на корисниците кои ја имаат инсталирано апликацијата „вибер“ им стигнала невообичаена порака. Наводно, корисници добиле порака од...

Технологија 12.04.19 | 13:20

Нова опција на „Вибер“

Апликацијата Вибер воведе нова услуга – „Вибер локален број“, што ќе биде посебно корисна за оние кои често патуваат. Опцијата овозможува корисникот да избере локален...