Ознака: вежбање
Здравје 05.11.21 | 13:38

Три вида на вежби кои го одржуваат срцето здраво

Голем број луѓе кои редовно вежбаат размислуваат само за изгледот на нивното тело, но често забораваат на еден исклучително важен мускул – срцето. Постојат три вида...

Скопје 16.05.21 | 13:20

Им обезбеди и тренери: Шилегов ги стимулира скопјани да вежбаат

На шест локации во Скопје од утре па во наредните три месеци, во попладневните часови од понеделник до петок, граѓаните ќе можат да вежбаат на отворено со поддршка на...

Здравје 26.04.21 | 14:27

Кафето пред тренинг го топи салото! Научниците открија како кофеинот влијае на мастите

Ново истражување сугерира дека пиењето кафе пред тренинг може да помогне во согорувањето на маснотиите. Пиењето силно кафе пред вежбање помага во согорувањето на маснотиите Според...

Естрада 15.03.21 | 08:24

Изгледот не е случаен: Северина покажа како го одржува своето совршено тело

Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија на која покажува дека својата перфектна линија ја одржува со напорно вежбање. Лета како пеперутка, а боде како...

Мода и убавина 06.02.21 | 09:11

Kриел дека се во врска зошто била дебела, по раскинувањето ослабнала 92 килограми

Иако како крупно дете во текот на целиот живот била малтретирана од врсниците, вистинскиот удар врз самодовербата на Саманта Ровлеј од Калифорнија ѝ го задал нејзиниот...

Останати спортови 04.04.20 | 20:35

„Останете дома“ и вежбајте со одбојкарите на „Вардар“

Во време кога сите сме дома и поголемиот дел имаат премногу слободно време, одбојкарите на „Вардар“ нудат вежби кои ќе ви помогнат да ја одржите линијата додека сте...

Интима 05.09.19 | 22:38

Научно докажано: Ова ќе ви го подобри сексуалниот живот

Луѓето кои редовно вежбаат, имаат затегнати тела, па со тоа се и позадоволни со себеси. Тоа значи и поцврста самодоверба и поголемо либидо, како и поквалитетен сексуален...