Ознака: Ветон Груби
Македонија 22.06.23 | 11:25

„ДУИНГ“ бизнис : Братот на Груби си купи дуќан на улица „Македонија“, внукот на Ахмети трговски центар, синот работи со струја

„ДУИ дил ориентед“ вака слободно може да се нарече партијата од Мала Речица. Речиси и да нема истакнат член на раководстовото на партијата што не се занимава со бизнис...

Македонија 22.03.23 | 08:43

Груби шема: Ветон купува а Артан плаќа од пари на граѓаните

Фамилијата Груби купува дуќани за џабе, наплаќа туристички услуги од државни институции и што уште не!, набројува ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија детално ја објасни...

Македонија 21.03.23 | 13:12

Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа

Ветон Груби купува, а Артан Груби плаќа. Вака некако изгледа врската во семејството Груби, а тоа најдобро се гледа по купувањето на дуќанот на улица Македонија од страна...

Македонија 21.03.23 | 08:57

Груби откако станал вицепремиер му дал на братот еден милион денари државни пари

Додека Артан Груби е Вицепремиер, Ветон Груби преку неговата фирма ЕТЦ Травел ДООЕЛ добива државни тендери, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија тврди дека над...

Македонија 20.03.23 | 12:20

Груби го почестил братот Ветон со еден милион денари државни пари

Нема крај на криминалите и сомнителните зделки во владеењето на Груби.Ова се трансакциите кои државните институции ги направиле кон ЕТЦ ТРАВЕЛ ДООЕЛ Скопје, фирма во...

Македонија 20.03.23 | 08:38

На кого ќе помогне ако не на брат: Артан на Ветон Груби му дал 16.000 евра државни пари за туристичката агенција

Криминалот на Артан Груби нема крај.Груби ги полни џебовите на неговиот брат со буџетски пари, а Ковачевски го аминува, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Според документите од отворени...

Македонија 19.03.23 | 12:40

Брaт брата не рани тешко кој го нема: Артан на Ветон Груби му префрлал пари во туристичката агенција

Продолжуваме со обелоденување на нови детали за бизнисите на семејството Груби и ќе обезличиме уште една огромна невистина и пример за судир на интереси кои ги прави...

Македонија 21.02.23 | 12:27

Како братот на Груби купува дуќан од половина милион евра, кога неговата фирма четири години работи со загуба, кое е потеклото на парите?

Дуќанот на улица Македонија од 127м2 сопственост на Ветон Груби е со вредност од половина милион евра. Од каде пари за купување на истиот, особено ако се земе податокот...