Ознака: весна бејби
Естрада 06.01.21 | 20:59

Паричките кај ќерките и синовите, бадник во домот на познатите

Бадниковата вечера е настанот кој си собира најблиските на едно купче. Секако борбата е кај кого ќе се падне паричката, односно на кого новата година ќе му биде најсреќна. Оваа...

Калеидоскоп 17.03.20 | 09:36

Весна Бејби: Вчера играта на децата во „Златен Сремец“ им беше плукање!

Актерката Весна Петрушевска е уште една од низатана јавни личност кои апелираат да се почитуваат мерките на Владата, посебно кога станува збор за децата. Таа посочи...

Скопје 06.11.19 | 23:02

Бејби: Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите

Ако треба ќе престанеме да дишеме, ама да си градите, коментира актерката Весна Бејби Петрушевска по информацијата дека Општина Кисела Вода во Расадник планира да гради...

Филм 05.09.19 | 16:22

Џамбазов: Штета што пораснавме

И актерот Игор Џамбазов е дел од новата детска серија „Дајте музика“ која се снима во моментов. Џамбазов го изгра ликот на Макс Мастермајнд. Прекрасно е да си дете барем...

Калеидоскоп 11.08.19 | 19:44

Весна Бејби му пиша на Заев: Утре ако умрам, ќе ја ставам државата на трошок, затоа што не можам да “тргнам” денар на страна за не дај боже де. Некако така се живее во нашава земја!

Денешниот пост на Фејсбук на премиерот Зоран Заев каде меѓудругото пишува: „Македонја ја правиме убаво место за живеење“, актерката Весна Петрушевска го искоментира...

Калеидоскоп 04.08.19 | 18:59

Весна Бејби: Да ви се намочам на сите од прв до последен, и на претходни и на сегашни

Знаете што најмногу ме загрижува, ме поразува како човек во целата оваа сага „Рекет”? Да смислиш како да украдеш пари со тоа што ќе формираш факинг меѓународен сојуз...

Твитови 09.07.19 | 12:42

Весна Бејби: Не е смешно веќе, тажно е…


Економија 07.02.19 | 09:35

Оној кој има срце нема гаќи – вие, народните пратеници, имате кожени гаќи!

Актерката Весна Бејби Петрушевска реагира на „згрозеноста“ на пратеничката Емилија Александрова за интересот на јавноста за информацијата дека нејзината ќерка е...

Калеидоскоп 14.12.18 | 10:03

Весна Бејби конечно го покажа новото момче

Актерката Весна Бејби Петрушевска, неодамна изјави дека е среќно заљубена, но своето момче не го покажа во јавност. Актерката очигледно одлучи повеќе да не ја крие љубовта...

Естрада 13.12.18 | 19:44

Весна Бејби го откри љубениот – Зоки го украде срцето на актерката

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска неодамна откри дека по долго време повторно е заљубена и не е „сингл“. Но деталите не ги откриваше, од причина, како што...