Ознака: Веселин Вујовиќ
Ракомет 02.09.21 | 10:19

Срамна одлука на СЕХА, вели Вујовиќ по исфрлањето на Вардар од Ф4

Тренерот на Вардар 1961, Веселин Вујовиќ, ја нарече „срамна“ одлуката на раководството на СЕХА лигата да го исфрли актуелниот македонски ракометен првак од завршниот...

Ракомет 21.08.21 | 17:57

Вардар лесно го реши Холстебро и ќе игра за трофеј во Магдебург!

Македонскиот ракометен шампион, екипата на Вардар, ќе игра во финалето на „Хумел купот“ во Магдебург, откако попладнево без никакви проблеми ја реши полуфиналната...

Ракомет 10.08.21 | 11:45

„Вујо мајсторе“ тргнува по првиот трофеј

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, посакува со трофејот од Суперкупот да ја почне новата сезона. Вардарци утре во 19 часот во СЦ „Јане...

Ракомет 15.07.21 | 22:17

Вујовиќ: Може да ме сакаат, може да ме мразат, но јас не се задоволувам со просечност

Под водство на старо-новиот тренер Веселин Вујовиќ, македонскиот ракометен првак Вардар го одржа првиот официјален тренинг во пресрет на новата сезона. Како и секогаш...

Ракомет 04.06.21 | 15:32

Вујовиќ: Во Вардар не треба да се носат секакви странци

Сметам дека Вардар е предизвик за мене и со комбиниран тим да се обидеме да ги реализираме целите изјави новиот тренер на Вардар по денешното претставување. Веќе се...

Ракомет 04.06.21 | 14:23

„Вујо мајсторе“ по третпат на клупата на Вардар!

Ракометниот клуб Вардар во следниот период ќе биде предводен од љубеникот на навивачите на „црвено-црните“, Веселин Вујовиќ, потврди денеска претседателот на клубот...

Ракомет 26.04.21 | 15:36

Вујо ќе биде нов тренер на Вардар?

Српските медиуми пишуваат дека миленикот на скопската публика Веселин Вујовиќ од следната сезона ќе биде тренер на Вардар. За „мондо.рс“ оваа информација ја потврди...

Ракомет 22.02.21 | 00:21

Заедно освоивме олимписко злато: Ужасно, не престанав да плачам…

Ракометниот свет тагува по еден од најдобрите леви бекови хрватскиот ракометар Златко Сарачевиќ, кој почина од срцев удар на 59 години. Сарачевиќ во кариерата стана...

Ракомет 17.09.20 | 00:04

Навивачите на Вардар бараат оставка од Алушовски, се бара да дојде Вујо мајсторе

Навивачите на Вардар се разочарани од поразот на Вардар против Мешков Брест. Тие сметаат дека главен виновник е тренерот Алушовски кој испушти гол предност на две минути...

Ракомет 05.09.20 | 22:33

Вујо,легендата на Вардар за состојбата во Црна Гора: Им пречат српски знамиња а не им пречат албански

Легендата на Вардар Веселин Вујовиќ ја искоментира состојбата во Црна Гора како роден Црногорец. Тој вели дека луѓето тешко живеат и оти е нормално луѓето по 30 години...

Ракомет 14.07.20 | 14:53

„Вујо мајсторе“ критикуван поради навредите кон Вучиќ

Веселин Вујовиќ, една од иконите на РК Вардар неколку дена е накоментирана личност во Србија. Тој е цел на нападите поради критиките кон претседателот на Србија Александар...

Ракомет 22.05.20 | 12:55

Вујовиќ се раздели со ППД Загреб

Веселин Вујовиќ веќе не е тренер на хрватскиот ракометен првак, ППД Загреб. Информацијата предмалку ја објави клубот, кој наведе дека Вујовиќ си заминува од хрватската...

Ракомет 22.02.20 | 00:06

„Вујо мајсторе“: Погледнете како изгледа ќерката на миленикот на Вардарци

На клупата на Вардар поминаа многу тренери но само еден остана миленик. Тоа секако е Веселин Вујовиќ, црногорска легенда. Дури и кога води противничка екипа во „Јане...

Ракомет 30.11.19 | 11:06

Словенците го отпуштаат: Вујовиќ им земал по 300 евра на ракометарите и ги принудувал да играат покер со него

Словенците неочекувано одлучија да ја прекинат соработката со Веселин Вујовиќ и тоа на само еден месец до Европското првенство, образложувајќи дека дошло до заситување...

Ракомет 20.11.19 | 13:06

Вујо мајсторе ги загуби нервите: Умри бе, да не те гледам повеќе!

Некогашниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ, се врати на кормилото на Загреб пред еден месец, но и покрај неговото доаѓање, хрватскиот првак бележи лоши резултати. Последниот...

Ракомет 05.06.19 | 11:57

Зорман или Вујо – кој ќе го води европскиот првак?

Роберто Гарсија Парондо треба да одлучи кој ќе го наследи на кормилото на европскиот првак, а во игра се Словенецот Урош Зорман и поранешниот тренер на Вардар, Црногорецот...

Ракомет 02.06.19 | 20:29

Вујовиќ: Вардар не смее да замре, мора вечно да биде спонзориран!

Поранешниот тренер на Вардар и миленик на вардаровите навивачи видно возбуден му ја честита титулата на својот поранешен клуб. Веселин Вујовиќ, кој беше стручен коментатор...

Ракомет 02.06.19 | 17:52

Вујо мајсторе ќе го коментира финалето

Српската спртска телевизија Арена спорт за финалето на Ф4 турнирот го обезбедила поранешниот тренер на Вардар Веселин Вујовиќ за стручен коментатор во студиото. Ниту...

Ракомет 05.05.19 | 18:53

Вујо мајсторе ќе навива за Вардар од трибините во Сегедин

Екипата на Вардар ќе има огромна поддршка од трибините во Сегедин, а на овој дуел ќе ја има поддршката и од својот некогашен тренер. Веселин Вујовиќ пристигна да го следи...

Ракомет 15.01.19 | 17:02

Вујовиќ: На Раул Македонија му е на поминување, едвај чека да заврши СП и да му се посвети на ПСЖ

Легендарниот Веселин Вујовиќ го нападна македонскиот селектор Раул Гонзалез велејќи дека односот на Шпанецот е многу опуштен, како да чека што побрзо да си замине и...