Ознака: венчавки
Свет 16.03.22 | 09:42

Над 10.000 двојки се венчаа во Украина од почетокот на војната

Украинското Министерство за правда соопшти дека од почетокот на војната 10.683 двојки се венчаа во Украина се венчаа. Од 24 февруари од почетокот на руската инвазија во...

Скопје 12.04.20 | 22:08

Не нè плаши коронавирусот, велат младоженците Александар и Мартина

Скопјаните Александар (36) и Мартина Станоевски (24) во петокот го кажаа судбоносното „да“ во канцеларијата на Управата за водење на матични книги, зад хотелот „ Стоун...

Семејство 06.01.20 | 22:17

Чини или не да се крштева или венчава во престапна година?

Бра­кот склу­чен во пре­стап­на го­ди­на кра­тко ќе трае – ве­ру­ва­ње што по­стои тол­ку одам­на, што ни­кој не знае зо­што и од ка­де про­из­ле­гу­ва. Ве­ро­јат­но,...

Мода и убавина 05.02.19 | 11:43

Идните невести ги одбраа најубавите венчални фустани

Идните невести ги одбраа најубавите венчални фустани на седмото издание на “The Bridal Fashion Night”, настан кој е комплетно посветен на свадбениот ден, а се одржа во „Скопје...