Ознака: венчаница
Естрада 25.11.19 | 08:26

Oгромната торта се сечеше со меч, а Богдана облече трета венчаница

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ продолжи до раните утрински часови, а младенците пред полноќ ја пресекоа и тортата. Огромната свадбена торта тешка 70 килограми,...

Естрада 24.11.19 | 22:32

За колку евра Богдана ја изнајмила венчаницата

Снаата на Светлана Ражнатовиќ за црковното венчавање ја носеше венчаницата со која пејачката се омажи за Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Потоа, Богдана ја облече втората,...

Естрада 24.11.19 | 19:47

Богдана ја облече втората венчаница, а младенците го изиграа првиот танц на оваа песна

По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се одржа граѓанската венчавка и каде повеќе...

Калеидоскоп 25.06.19 | 11:00

Венчаницата заврши во канта со другото ѓубре

Деновиве на социјалните мрежи циркулира фотографија од Хрвастка која привлекува многу внимание од корисниците. Како што може да се види, спакувана во кеса со останатото...