Ознака: Вембли
Фудбал 11.07.21 | 21:09

Англиските навивачи се измајмунисаа најдобро што знаат: Илјадници го пробија полицискиот кордон

Откако светот го обиколија  сликите од плоштадите во Лондон пред финалето на Европското првенство меѓу Англија и Италија, на социјалните мрежи се појавија нови видеа...

Фудбал 07.07.21 | 15:07

Сакаат да ја повторат историјата: Само Данска славела против Англија на „Вембли“ во изминатите две години

Фудбалерите на Данска вечерва на „Вембли“ во Лондон ќе се обидат да го повторат успехот што во изминативе две години им успеало да го направат само ним. Во тој период,...

Фудбал 06.07.21 | 15:17

Манчини ги искритикува Англичаните: Ова воопшто не е чесно од ваша страна

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, ја критикуваше одлуката на британската влада да не дозволи присуство на навивачите од Италија...

Филм 22.06.21 | 10:02

Финалето на ЕУРО 2020 да не се игра на Вембли: Италијанскиот премиер загрижен поради ширењето на корона вирусот во Велика Британија

Италијанскиот премиер, Марио Драги, смета дека финалето на Европското првенство во фудбал не треба да се одржи во Велика Британија, поради тоа што станува збор за, како...

Фудбал 18.06.21 | 10:29

Финалето на ЕВРО 2020 може да се премести во Будимпешта поради епидемиолошката состојба во Британија

Последниот натпревар на Европското фудбалско првенство 2020 може да се пресели од Лондон во Будимпешта, пренесува „The Times“. Според британскиот медиум, Англија, поради...