Ознака: велосипедисти
Останати спортови 04.08.21 | 13:08

Измама: Данските велосипедисти користеле лента на нозете за поголема аеродинамика

Данските велосипедисти растурија на Олимписките игри во Токио..Срушија и Олимпски рекорд но експертите велат дека тоа е на измама. Данскиот тим имале самолеплива лента...

Црна хроника 05.08.20 | 23:28

Битолски велосипедисти угаснаа подметнат пожар на Пелистер

Екипа на битолски велосипедисти денеска спречиле поголема трагедија и проширување на оган на Пелистер. Како што пренесува порталот „Бабам Битола“, момците од „Екстрим...

Црна хроника 03.07.20 | 11:25

Двајца тинејџери повредени откако се судриле со велосипеди

Двајца тинејџери од Велес, на возраст од 14 години, се здобиле со телесни повреди со различен интензитет, откако се судриле додека возеле велосипеди. Како што соопшти...

Црна хроника 19.11.19 | 11:19

Го удрило возило одзади: Повреден велосипедист на патот Прилеп-Крушево

 На регионалниот пат Прилеп – Крушево вчера во 16:40 часот патничко моторно возило „Фолксваген Венто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.У. (71) од прилепското...

Скопје 31.10.19 | 10:26

„На точак“: Новите контејнерите им пречат на велосипедистите

Новите контејнери кои се поставени на фрекфентни локации во градот, некои и на самите велосипедски патеки значително го отежнуваат движењето и мобилноста на велосипедистите,...

Црна хроника 24.10.19 | 09:05

Четворица тешко повредени од кои двајца велосипедисти во сообраќајки во Скопје

Двајца велосипедисти и двајца сопатници во патничко моторно возило биле тешко повредени во четири од вкупно 17 сообраќајни незгоди случени во текот на изминатите два...

Скопје 06.10.19 | 15:32

Велосипедистите од Карпош ја блокираа „Скупи“, Шилегов и Богоев само ветуваат, но не прават ништо за безбедноста

На велосипедистите во Скопје им дојде преку глава, па денес се одлучија да ја блокираат улицата „Скупи“, позната како „Тетовска трошарина“ која важи за една од најфрекфентните...

Калеидоскоп 27.07.19 | 10:57

Погледнете како изгледа блиска средба со мечки: Двајца велосипедисти на Шар планина вешто се извлекле

Овие двајца момци доживеале едно необично искуство на Шар Планина. Имено, додека ги возеле своите велосипеди, на само неколку метри од нив се појавуваат две мечки. Тие...

Балкан 23.06.19 | 17:20

Двајца загинати, четворица повредени: Автомобил покоси велосипедисти кај Кожани

Две лица загинаа, а четворица се повредени кога автомобил влета во група од шест велосипедисти на автопатот Птолемаис-Ардаса во близина на Кожани, Грција, пренесе локалниот...