Ознака: Вељко
Естрада 02.07.20 | 20:39

Вељко Ражнатовиќ како татко: Не можам да го земам синот од рацете на мајка ми

Вељко, синот на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, откри за српските медиуми како успева во улогата на тато. Младиот Ражнатовиќ вели дека е запознаен со родителството,...

Естрада 16.06.20 | 22:20

Тетките покажа како изгледа собата на Вељко Ражнатовиќ, долго ги криеа овие скапоцени детали

Сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ покажа како изгледа собата на нејзиниот внук кој воедно е и прво внуче во фамилијата Ражнатовиќ. Гордата тетка на Инстаграм сподели...

Естрада 10.06.20 | 15:49

И синот на Цеца, Вељко има корона

Синот на балканската фолк-дива Цеца Ражњатовиќ, Вељко има коронавирус, пишуваат српските медиуми. Само што се дозна дека Цеца е позитивна на ковид-19, српските медиуми...

Естрада 25.11.19 | 13:17

Карлеуша распали за свадбата на Вељко и Богдана: Србија и понатаму е како свадба од филмовите на Кустурица

Караницата меѓу Јелена Карлеуша и Цеца трае подолго од 20 години, а кулминираше со голем број навреди и судски спорови. Секако, Јелена е онаа која е побрутална во навредите,...