Ознака: Вељко Ражнатовиќ
Естрада 10.05.21 | 18:24

Жељко Ражнатовиќ ќе добие друштво

Вељко Ражнатовиќ откри дека празниците ги поминал во Белград и во Тител, и дека со Богдана работат на проширување на семејството. „Многу ми е убаво што сум во Тител,...

Естрада 16.04.21 | 18:58

Ќе се сретнеме брате мој: Вељко Ражнатовиќ се прости од својот пријател

Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, се огласи на својот Инстаграм профил, и соопшти тажна вест. Вељко реши да сподели една тажна вест со своите...

Калеидоскоп 06.02.21 | 13:03

Таа вози, тој ја гали: Ражнатовиќ покажа што ѝ прави на Богдана во автомобилот

Вељко Ражнатовиќ објави ново видео на социјалните мрежи на кое се гледа колку ја сака својата сопруга Богдан. Синот на Цеца и боксерот сподели видео од автомобилот на...

Естрада 15.01.21 | 11:29

Објави фотографија во која сите со неверување се ѕверат: Се огласи и Вељко по повод врската на Цеца

Како бомба одекна веста дека српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ има ново момче, бизнисменсот Богдан Срејовиќ. Гулапчињата неодамна зимуваа на Јахорина, а папараците...

Останати спортови 04.01.21 | 18:05

Вељко се отвори: Станав боксер за да избегам од ноќниот живот и лошите луѓе

Вељко Ражнатовиќ се отвори емотивно за приватниот и професиналниот живот.Тој вели дека избрал да биде боксер за да избега од лошите луѓе со кои бил опкружен и од ноќниот...

Калеидоскоп 24.08.20 | 15:36

Ражнатовиќ објави порака на македонски јазик: Од овие зборови сите „ќе се исплашат“

Вељко Ражнатовиќ, кој покрај тоа што е познат дека профионално се занимава со бокс, тој исто така е познат по тоа дека чува голем број на кучиња. Кучињата кој што тој ги...

Естрада 23.08.20 | 10:27

Вељко направи хаос: После неговата објава сите се прашуваат дали е во право

Вељко Ражнатовиќ се огласи на својот Инстаграм профил, па направи вистински хаос со неговата објава. Имено, тој објави фотографија преку која објасни дека за своите...

Калеидоскоп 22.08.20 | 14:09

Ражнатовиќ бесен како рис упати жестоки зборови

Вељко Ражнатовиќ се огласи на својот Инстаграм профил, па со своите следбеници сподели фотографија на која се обрати на сите луѓе кои го издале. Имено Вељко објави фотографија,...

Естрада 12.06.20 | 09:12

Сака да биде сигурна: Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко веќе неколку дена се во изолација откако беше откриено дека се позитивни на корона. Тие се сами во куќата, додека мама Богдана со...

Естрада 11.06.20 | 10:03

Ќе се тестира и момчето што Вељко го претепа пред домот на својата сопруга

Короната донесе многу проблеми за семејството Ражнатовиќ. Веселбата по повод раѓањето на внукот Жељко, беше повод позитивни на вирусот да бидат таткото Вељко и баба...

Естрада 10.06.20 | 18:42

„Кој сака нека помине на по една короница“, викаат Вељко и Цеца

Тестовите за коронавирус на балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни. Како што соопштија за српските медиуми, и таа и Вељко се...

Естрада 03.06.20 | 13:27

Славење во домот на Ражнатовиќ: Еве како се веселат тетките, а тука е и тато Вељко

Вељко Ражнатовиќ денеска стана татко на малиот Жељко. Семејството Ражнатовиќ славењето го започна во приватна клиника, а го продолжи во семејниот дом на Ражнатовиќ. Анастасија...

Калеидоскоп 03.06.20 | 10:19

Сите го чекаат малиот Жељко: Ражнатовиќ стигна на клиника!

Вељко Ражантовиќ стигна во приватната клиника каде неговата сопруга Богдана денеска би требало да се породи. Идниот татко не ја симнувал насмевката од лицето и брзал...

Останати спортови 29.02.20 | 21:48

Mедениот месец заврши: Вељко се враќа на тренинзите и борбите

Откако заврши медениот месец со сопругата Богдана, Вељко Ражнатовиќ се врати на својата страст а тоа е боксот. Тој се наоѓа во Црна Гора каде со тамошната репрезентација...

Калеидоскоп 12.12.19 | 10:39

Добро пукам од се: Вељко од прва го погоди јаболкото, а Аркан од шести пат

Вељко Ражнатовиќ, кој на крајот на минатиот месец застана на лудиот камен, откри дека одлично си поминал на свадбата, која многумина ја сметаат за свадба на деценијата. Јас...

Калеидоскоп 02.12.19 | 10:57

Туѓите жени не ме интересираат, јас и од мојата…- Вељко Ражанатовиќ ова го објави седум дена после свадбата

Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата избраничка Богдана, а сега се пошегува на тема на брачниот живот. Вељко и Богдана уживаат во првите брачни денови, а најновата...

Останати спортови 29.11.19 | 23:03

Вељко Ражнатовиќ по свадбата влегува во рингот

Вељко Ражнатовиќ кој е професионален боксер се подготвува за следниот меч.Тој во ринот влегува на крајот на ноември, само неколку денови по свадбата која ќе ја прави...

Естрада 28.11.19 | 10:10

Сакаше да има нешто од таткото: Вељко на свадбата го носеше ланчето од Аркан

Вељко Ражнатовиќ кој викендов правеше свадба со Богдана сакаше во тој посебен момент во неговиот живот да има на себе нешто што ќе го потсетува на таткото. Вељко на себе...

Естрада 27.11.19 | 18:55

Воин Ражнатовиќ: Јас сум трендсетер за моите браќа и сестри

Ќерката на Жељко Ражнатовиќ – Аркан, Софија, напиша книга за нејзиниот татко, пренесоа српските медиуми. Оваа информација преку „Инстаграм“ ја искоментира нејзиниот...

Калеидоскоп 27.11.19 | 14:26

Ги испочитуваа сите српски обичаи: Ја доведе Богдана до олтарот, направи една грешка, но никој не му замери

Вељко Ражнатовиќ се ожени со Богдана Родиќ во неделата. Семејствата Ражнатовиќ и Родиќ решија да испочитуваат многу српски обичаи. Од гаѓање јаболко, купување на невестата,...