Ознака: Вељко и Богдана
Естрада 24.11.19 | 22:32

За колку евра Богдана ја изнајмила венчаницата

Снаата на Светлана Ражнатовиќ за црковното венчавање ја носеше венчаницата со која пејачката се омажи за Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Потоа, Богдана ја облече втората,...

Естрада 24.11.19 | 21:33

Го прекрши дрес-кодот за свадбата: Сите зборуваат за изгледот на Ана Николиќ

Без мини-фустани, голотија, деколтеа, голи стомаци, замолиле семејствата на младенците за свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ. Како што пренесоа спрските медиуми,...

Естрада 24.11.19 | 20:48

Бившата на Вељко се огласи на „Твитер“: Ако, ако, ќе се мажи и Маша

Ќерката на генералниот директор на клубот Црвена звезда, Звездан Терзиќ, и некогашна девојка на Вељко Ражнатовиќ, на денот на неговата свадба се огласи преку „Твитер“. Маша...

Естрада 24.11.19 | 20:35

Свекрвата одбра леопард, па златно: Како изгледа Цеца за свадбата на синот

Пристигнаа и првите фотографии од изгледот на балканската ѕвезда Светлата Ражнатовиќ Цеца на свадбата на синот Вељко. Цеца, исто како и Анастасија, во текот на денот...

Естрада 24.11.19 | 20:21

По костумот, Анастасија облече тесен фустан за свадбата на брат ѝ

Анастасија објави видео од хотелот „Хајат“ каде вечерва слави семејството Ражнатовиќ. Сестрата на зетот за земањето на невестата и црковното венчавање одбра бел костум...

Естрада 24.11.19 | 19:47

Богдана ја облече втората венчаница, а младенците го изиграа првиот танц на оваа песна

По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се одржа граѓанската венчавка и каде повеќе...

Естрада 24.11.19 | 19:23

Тежи од цвеќиња, украсено е и со вистински дрвја: Вака изгледа свадбената сала на Вељко и Богдана

Свадбената веселба на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ се одржува вечерва во хотелот „Хајат“ во Белград. Пред почетокот на свадбата, српските медиуми ја открија салата...

Естрада 24.11.19 | 19:09

И Дачиќ стигна на свадба, еве што одговори на прашањето дали ќе запее

Повеќе од 500 гости се очекуваат на свадбената веселба на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ. Синот на Цеца и Аркан денеска го кажа судбоносното „да“ во храмот „Свети...

Естрада 24.11.19 | 18:37

На свадбата на брат ѝ, Анастасија првпат го покажа Ѓорѓе

За разлика од нејзиниот брат, Анастасија Ражнатовиќ го крие приватниот живот од медиумите и ретко споделува фотографии од нејзиното момче. Но, за свадбата на Вељко и...

Естрада 24.11.19 | 18:15

Дали стравуваа дека нешто може да се случи: Вељко и Богдана кон Белград се возеа во различен автомобил

Вељко Ражнатовиќ во родното место на својата сопруга пристигна во луксузен Ролс Ројс. Цело село Тител излезе да го види младоженецот додека пак останатите гости дојдоа...

Естрада 24.11.19 | 17:26

Сега е и официјално: Богдана стана госпоѓа Ражнатовиќ

Богдана и Вељко се заколнаа на вечна љубов пред бога и пред матичар. Со тоа снаата на Цеца стана госпоѓа Ражнатовиќ бидејќи го зема презимето на својот сопруг. Црковната...

Естрада 24.11.19 | 15:17

Урош не жали по неа: Ова е поранешното момче на Богдана, безгрижно гледа фудбал додека таа се мажи

Во малото место Тител денеска се е во знакот на доаѓањето на сватовите Ражнатовиќ кои треба да ја земат локалната девојка Богдана. Целото село е возбудено но не и Урош,...

Естрада 24.11.19 | 14:40

Исто како што му правеа на татко му Аркан: Вељко го избричија пред свадбата

Вељко и Богдана се одлучија да прават традицинална свадба со речиси идентични адети како неговиот татко и мајка во 1995 година. Еден од тие обичаи е и бричењето на младоженецот. Тоа...

Естрада 24.11.19 | 14:06

Богдана конечно „купена“: Вељко „евтино“ помина

Во домот на идната госпоѓа Ражнатовиќ беше навистина весела. Како што налага српскиот обичај, пред вратата каде што беше Богдана стоеја неколкмина „батковци“ кои бараа...

Калеидоскоп 24.11.19 | 12:58

Еве како изгледа Богдана во венчаницата на Цеца

Богдана Родиќ е подготовена во семејната куќа и го чека „откупот“ од својот иден сопруг, Вељко Ражантовиќ. Невестата ја облекла венчаницата на Цеца, која малку ја поправила,...

Калеидоскоп 24.11.19 | 10:44

Прва фотографија од невестата: Средената Богдана Родиќ стигна во семејниот дом

Богдана Родиќ стигна во Тител, а денеска ќе се венча со синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко. Имено таа во 6 часот утринава почна со поготовки за својот најсреќен ден  кога...

Калеидоскоп 24.11.19 | 10:32

На Вељко нема да му биде лесно: Бабата и дедото го закачија јаболкото под облаците

Вељко Ражанатовиќ и Богдана Родиќ денеска го изговараат судбоносното да, а ќе се венчаат по сите српски обичаи. Вељко за да влезе во домот на невстата со сватовите прво...

Калеидоскоп 24.11.19 | 09:06

Ќе се пука во јаболко, ќе се „откупува“ невестата: Почнува свадбата на деценијата, Цеца го жени синот!

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко и неговата свршеница Богдана Родиќ денеска ќе се заколнат на вечна љубов. Вељко и Богдана штом дознаа дека ќе добијат дете,...

Вести 23.11.19 | 22:13

Нема „миничи“: Строги правила за гостите на свадбата на Вељко и Богдана

Свадбата која утре ќе се случи помеѓу Вељко Ражнатовиќ и Богдана ќе биде навистина гламурозна.Гостите кои имаа таа чест да добијат покана за венчавката имаат строги...

Естрада 23.11.19 | 21:40

Колку ќе плати Вељко за Богдана: Аркан ја „купил“ Цеца за купчиња марки, златен часовник и нараквица

Додека во Србија сите се преокупирани со свадбата на Вељко и на Богдана, медиумите кај северниот сосед се потсетија на венчавката на Аркан и на денешната свекрва Цеца....