Ознака: Вељко и Богдана
Естрада 27.12.19 | 23:41

Вељко пресреќен што бебето ќе се роди околу овој датум

Синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ откри кога е терминот за породување на Богдана, а датумот има симболика за целото семејство. Приновата е на пат, добивам син. Терминот...

Естрада 08.12.19 | 21:11

Вељко се пофали со подорокот од полусестрата Ангела

Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе стане татко. Новопечениот младоженец на „Инстаграм“ се пофали со првиот подарок поради идното бебе. Ова момче е најдобриот иден татко на...

Естрада 30.11.19 | 10:53

Парите од свадбата одат за месарница: Иако богато се омажи, Богдана не се откажува од занаетот

Парите заработени од свадбата на деценијата, 300.000 евра, Вељко и Богдана веќе знаат каде ќе ги вложат. Младенците одлучиле да купат стан, да отворат месарница и да заминат...

Естрада 28.11.19 | 22:53

Овој момент од свадбата сите го пропуштија: Аца Лукас доби бакшиш, но кога ја виде банкнотата…

И Аца Лукас се фати за микрофонот за време на „свадбата на деценијата“. На едно од видеата од свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, се гледа момент кој никој не го...

Естрада 28.11.19 | 20:01

Иако со Цеца не беше во добри односи: Овој гостин дал најмногу пари како подарок на свадбата на Вељко

Младенците Вељко и Богдана на свадбата како подарок воглавно добиваа плик со пари. Гостите , во најголем дел пријатели на Цеца не штеделе и сумите се движеле од 500 до...

Естрада 27.11.19 | 19:20

Цеца откри зошто Лепа Брена не беше на свадбата на Вељко и Богдана

Лепа Брена не присуствуваше на свадбата на синот на Светлана Ражнатовиќ. Иако Цеца и Брена интензивно не се дружат, сепак комуницираат, а и двете велат дека имаат децениско...

Естрада 26.11.19 | 14:28

Ќе се роди уште еден Жељко Ражнатовиќ: Вељко и Богдана чекаат син

Вељко го откри полот на бебето кое го чекаат со сопругата Богдана. Таа е во петиот месец од бременоста за затоа побрзаа да ја направат свадбата. Тие ќе добијат машко дете...

Естрада 26.11.19 | 13:21

Пари во плик: Вељко и Богдана од свадбата собраа 300.000 евра

Госите кои беа на свадбата на Вељко и Богдана најчесто за подарок давале пари, па така млаенците собрале околку 300.000 евра. Во просек секој гостин носел од 500 до 1000 евра,...

Естрада 26.11.19 | 11:32

Вељко и Богдана ги преброија ковертите, познато колку заработија од свадбените подароци

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ и понатаму е број еден тема во регионот. По веселбата, младенците ги отворале сведбените подароци, а како што од извори блиски...

Естрада 26.11.19 | 09:51

Саша Матиќ ги расплака Богдана и Вељко

Српскиот пејач Саша Матиќ беше еден од многуте пејачи кои се фатија за микрофонот на свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, но единствен кому му успеа да ги расплаче....

Естрада 25.11.19 | 23:55

Иста венчаница 25 години подоцна: Кому стоеше подобро, на Цеца или на Богдана?

Снаата на Цеца, Богдана ја носеше истата венчаница која пејачката ја носеше на свадба со Аркан. Со тоа новиот член на семејството Ражнатовиќ сакаше да покаже почитување...

Естрада 25.11.19 | 21:16

Дали е тоа прст на судбината: Улицата во која се омажи Богдана го носи нејзиното име

Богдана, сега Ражнатовиќ се всели во куќата на нејзиниот сопруг.Во лукзузнта куќа таа ќе живее со сопругот Вељко, свекрвата Цеца, како и со золвата Анастасија. Богдана...

Естрада 25.11.19 | 15:40

Анастасија ги фрли штиклите и боса ја заврши свадбата на Вељко

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ беше највесела на свадбата на нејзиниот брат Вељко. Таа славјето го почна уште кога семејството тргна по невестата.   View...

Естрада 25.11.19 | 13:45

Цеца откри како изгледаа поканите за гостите на свадбата на Вељко и Богдана

Вчера семејствата Вељко и Богдана Ражнатовиќ го кажаа судбоносното „да“ во храмот „Свети Сава“ и во хотелот „Хајат“ во Белград, ,каде се одржа големата свадбена...

Естрада 25.11.19 | 08:40

И тие блеснаа како Анастасија: Ова се сестрите на Богдана

Иако не се познати во јавноста како Анастасија, сестрата на зетот, сестрите на Богдана Родиќ не останаа во сенка на „свадбата на деценијата“, како што ја нарекуваат...

Естрада 25.11.19 | 08:26

Oгромната торта се сечеше со меч, а Богдана облече трета венчаница

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ продолжи до раните утрински часови, а младенците пред полноќ ја пресекоа и тортата. Огромната свадбена торта тешка 70 килограми,...

Естрада 24.11.19 | 22:32

За колку евра Богдана ја изнајмила венчаницата

Снаата на Светлана Ражнатовиќ за црковното венчавање ја носеше венчаницата со која пејачката се омажи за Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Потоа, Богдана ја облече втората,...

Естрада 24.11.19 | 21:33

Го прекрши дрес-кодот за свадбата: Сите зборуваат за изгледот на Ана Николиќ

Без мини-фустани, голотија, деколтеа, голи стомаци, замолиле семејствата на младенците за свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ. Како што пренесоа спрските медиуми,...

Естрада 24.11.19 | 20:48

Бившата на Вељко се огласи на „Твитер“: Ако, ако, ќе се мажи и Маша

Ќерката на генералниот директор на клубот Црвена звезда, Звездан Терзиќ, и некогашна девојка на Вељко Ражнатовиќ, на денот на неговата свадба се огласи преку „Твитер“. Маша...

Естрада 24.11.19 | 20:35

Свекрвата одбра леопард, па златно: Како изгледа Цеца за свадбата на синот

Пристигнаа и првите фотографии од изгледот на балканската ѕвезда Светлата Ражнатовиќ Цеца на свадбата на синот Вељко. Цеца, исто како и Анастасија, во текот на денот...