Ознака: веља невоја
Балкан 23.12.22 | 10:07

Во овој трговски центар во Белград мигрант требало да се разнесе со експлозив

На судењето на групата на Веља невоља беше откриена непознат детал за плановите на тој клан. Тие планирале мигрант кого ќе го ангажираат за 5000 евра да се разнесе со експозивв...

Балкан 05.09.22 | 10:15

Состојба на опсада пред Специјалниот суд во Белград: Веља Невоља првпат очи во очи со сведокот соработник Срѓан Лалиќ

Во Специјалниот суд во Белград денеска треба да продолжи прелиминарното рочиште за Вељко Беливук – Веља Невоља и другите обвинети за седум убиства и многу други...

Балкан 31.07.21 | 15:47

Шокантни детали за естрадните афери и ѕверските убиства на Веља Невоља

Српското обвинителство побара доживотен затвор за Вељко Беливук, поранешниот водач на навивачите на Партизан, и неговата криминална банда осомничени за тешки злосторства....