Ознака: велимир смилевски
Скопје 01.06.20 | 16:46

И градоначалникот на Бутел се повлече во самоизолација

На листата со лицата кои извршуваат јавни функции, а соопштија дека заминуваат во самоизолација, бидејќи имале во текот на работењето деновиве меѓусебни контакти се...

Скопје 25.12.19 | 21:50

Снаата на Велимир „се чувствува“ како Албанка

Сопругата на братучедот на Велимир Смилевски, градоначалник на Бутел од редовите на СДСМ, пред десетина дена се вработила во истата општина. На страна очигледниот непотизам,...

Црна хроника 08.11.19 | 19:42

Градоначалникот на Бутел демантира дека има телохранител и дека е поврзан со инцидентот

Градоначалникот на Општина Бутел Велимир Смилевски бара да се демантира веста објавена на медиумите дека „Телохранителот на градоначалникот на Бутел до бессознание...

Црна хроника 07.11.19 | 12:07

Телохранителот на градоначалникот на Бутел до бессознание претeпaл вработен во Општината

При завршување на работното време во вторникот, насилничка група предводена од Мони Вуќељ, личен телохранител на градоначаникот Велимир Смилевски, неговиот татко Агим...

Скопје 25.06.19 | 15:04

Смилевски: Полицијата да им го врати тутунот на луѓето

Акцијата во скопското село Љуботен заврши по што запленета е поголема количина тутун. Претрес, како што вели Смилевски, се правело во шест куќи. Јас како градоначалникот...

Твитови 22.01.19 | 12:32

Само на градоначалникот на Бутел му требаат два автобуси за да стигне на работа

  Само на градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски, му требаат 2 автобуси за да стигне до Бутел зошто е едини градоначалник во свет кој не живее во општината каде...