Ознака: велика бритнија
Свет 17.01.22 | 10:49

Велика Британија ќе биде прва земја во светот која планира целосно да ја укине изолацијата за заразените?

Обединетото Кралство работи на планови што ќе значат дека луѓето кои се заразени со коронавирус нема да бидат обврзани законски да се самоизолираат, објави британски...

Свет 18.08.21 | 18:22

Британските парламентарци ги обвинуваат Џонсон и Бајден за „крах на моралната должност “ во Авганистан

Британските пратеници денеска остро ги критикуваа премиерот Борис Џонсон и американскиот претседател Џо Бајден за падот на Авганистан во рацете на талибанците, изјавувајќи...

Калеидоскоп 24.09.20 | 22:48

Велика Британија погодена од втор бран: Рекорден број заразени во еден ден

Британија пријави 6.643 нови случаи на зараза со Ковид-19, што, според официјалните податоци, претставува рекорден број на инфицирани лица за еден ден и е знак дека државата...