Ознака: Велес-Скопје
Црна хроника 17.01.20 | 10:54

Почина жената повредена во вчерашната верижен судир, еден учесник го напуштил местото на несреќата

Жената што вчера се здоби со тешки повреди во верижниот судир кај Велес, денеска им подлегна на повредите на скопските клиники. Како што соопшти МВР, во сообраќајката...

Црна хроника 16.01.20 | 18:19

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по веружната сообраќајна несреќа што се случи утринава околу осум часот кај местото Пуста Кула...

Црна хроника 16.01.20 | 12:14

Повредени татко и ќерка, едно лице пренесено на скопските клиники

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката...

Црна хроника 16.01.20 | 08:50

Поради сообраќајка затворен за сообраќај автопатот Велес – Скопје

Поради сообраќајна несреќа автопатот Велес – Скопје е целосно затворен за сообраќај, информираат од АМСМ. На автопатот Велес-Скопје, кај местото Кула, случена е сообраќајна...

Црна хроника 22.09.19 | 23:12

Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Автомобил „форд фокус“ изгубил контрола и удрил во банкина, вечерва на патот Велес-Скопје, дознава 24 Инфо. Според изјави на очевидци, „фокусот“ удрил во една, па во...