Ознака: веледрогерија „Д-р Пановски“
Македонија 28.07.22 | 12:04

Филипче за 12 пациенти набавил лекови од Пановски за пет милиони евра

Поранешниот министер за здравство Венко Филипче потрошил пет милиони евра за нов лек од фармацевтската компанија „Рош“, открива „Фокус“ додавајќи дека веледрогеријата...

Црна хроника 13.11.20 | 15:27

ОЈО: Предистрагата за „Пановски“ трае подолг период, денеска се прибира документација

Основното јавно обвинителство – Скопје врши проверки и прибирање на документација која ќе помогне при утврдување на фактите и расветлување на случајот за паралелен...

Вести 13.11.20 | 11:59

Полиција во веледрогерија „Пановски“: Отворена истрага за паралелен увоз на лекови

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево вршат претреси во веледрогеријата Пановски, дознава Телма. Истрагата...

Македонија 13.11.20 | 11:57

Отворена истрага за паралелен увоз на лекови, утрово полиција во веледрогерија „Пановски“

Полициски инспектори од одделот за борба против организиран криминал и корупција на МВР претпладнево вршат претреси во веледрогеријата „Пановски“, дознава „Телма“. Истрагата...

Економија 09.03.19 | 13:47

Најголем дел од 26-милионскиот тендер за набавка на инсулин завршил кај „Д-р Пановски“ и „Феникс фарма“

Фирмите „Д-р Пановски“ и „Феникс фарма“ добија најголем дел од големиот тендер вреден 26 милиони евра за набавка на инсулин, инсулински игли, глукагон, ленти за мерење...