Ознака: вејн руни
Фудбал 15.02.22 | 22:03

Руни откри кој соиграч му бил омилен

Иако во текот на својата плодна кариера настапуваше со голем број фудбалски ѕвезди, најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, изненади многумина...

Фудбал 03.09.21 | 23:41

Вејн изгледа како старец: Роналдо и Руни имаат по 36 години

На социјалните мрежи се појави фотографија од Кристијано Роналдо и Вејн Руни.Од она што може да се забележи е дека иако се исто годиште 1985-то разликата е очигледна. Руни...

Фудбал 11.07.21 | 13:05

Руни пишува колумни: Предупредувам да не бидеме фатени во италијанска стапица

Поранешниот англиски репрезентативец Вејн Руни оцени во колумна за лондонскиот весник „Сандеј Тајмс“ дека неговите сонародници се фаворити против Италија во вечерашното...

Фудбал 06.03.20 | 19:46

Руни за своите: Манчестер во моментов е далеку од врвот

Вејн Руни смета дека на Манчестер му требаат две-три години за да се врати во врвот на англискиот фудбал. Тој го предводеше Дерби Каунти во синоќешниот меч во осминафиналето...

Фудбал 06.08.19 | 15:47

Вејн Руни ќе биде играч и тренер на Дерби каунти

Вејн Руни од јануари се враќа во Англија, Дерби потврди дека тој ќе биде играч и тренер на тимот. Руни ќе ја доигра сезоната во МЛС и потоа ќе се врати во Англија каде ќе...

Фудбал 06.01.19 | 22:57

Пцуел и се опивал: Уапсен Вејн Руни

Британскиот фудбалер Вејн Руни уапсен е во Вашингтон поради опивање на јавно место и пцуење. Wayne Rooney was arrested and fined in the United States last month for public intoxication and swearing. This was the mugshot provided...

Фудбал 24.12.18 | 21:27

Руни: Ниту готвачките немаа желба да работат со Мурињо

Поранешниот напаѓач на „црвените ѓаволи“, Вејн Руни по заминувањето на Мурињо од Јунајтед, вели дека е сигурен дека сите во 20-кратниот шампион на Англија не биле задоволни...

Фудбал 22.12.18 | 22:39

По дебито на Солскјер, Руни ја посочи главната разлика меѓу него и Мурињо

Вејн Руни пред стартот на натпреварот меѓу Кардиф и Манчестер Јунајтед потенцираше дека комплетно ја поддржува одлуката на клубот околу отказот на Жозе Мурињо, а во...