Ознака: вегетаријанец
Калеидоскоп 30.10.19 | 10:40

Вегетаријанка изеде еден бургер, па стана касап

Четириесет и деветгодишната Тами Џонас станала посветен вегетаријанец уште во седумдесетите, кога прочитала книга за тоа како се постапува со животните на фарма. Но,...

Здравје 06.09.19 | 08:46

Вегетаријанците и веганите први во редот за мозочен удар

Вегетаријански и вегански начин на исхрана намалува ризик од срцеви заболувања, но носи поголем ризик од мозочен удар, покажала голема студија објави Би-Би-Си. Студијата...

Здравје 05.09.19 | 23:44

Вегетаријанците и веганите имаат поголем ризик од мозочен удар

Вегетаријански и вегански начин на исхрана намалува ризик од срцеви заболувања, но носи поголем ризик од мозочен удар, покажала голема студија објави Би-Би-Си. Студијата...

Балкан 26.08.19 | 14:20

Мистериозна смрт на моминска во Србија: Пиела само вода, паднала како покосена

Дваесет и петгодишна девојка вчера починала среде забава, откако претходно ѝ се слошило во популарна кафеана во Зрењанин, Србија. Нејзината смрт засега е мистерија,...