Ознака: вегани
Здравје 20.12.19 | 10:53

Лекарите ги предупредуваат веганите дека сериозно ризикуваат

Лекарите ги предупредуваат веганите дека со својот начин на исхрана серзионо го ризикуваат своето здравје. Недостатокот на витамини кои се наоѓаат во млекото може...

Семејство 18.11.19 | 13:51

Вегани го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – умрело од глад

Американската двојка Шила (35) и Рајан О’Лири се обвинети за убиство и занемарување на дете откако 18-месечниот син им починал бидејќи го држеле на вегански режим на исхрана. Шила...

Свет 18.11.19 | 10:05

18-месечно бебе почина зошто родителите го хранеле како веган

На 35-годишната Шила О’Лири и нејзиниот сопруг Рајан (30) ќе им се суди за убиство и занемарување на дете, откако нивниот 18-месечен син починал поради неухранетост. Детето...

Здравје 06.09.19 | 08:46

Вегетаријанците и веганите први во редот за мозочен удар

Вегетаријански и вегански начин на исхрана намалува ризик од срцеви заболувања, но носи поголем ризик од мозочен удар, покажала голема студија објави Би-Би-Си. Студијата...

Здравје 05.09.19 | 23:44

Вегетаријанците и веганите имаат поголем ризик од мозочен удар

Вегетаријански и вегански начин на исхрана намалува ризик од срцеви заболувања, но носи поголем ризик од мозочен удар, покажала голема студија објави Би-Би-Си. Студијата...

Семејство 17.02.19 | 18:59

Роднините мислат ќе ги поканам на свадба, иако јадат месо

Невеста одбила да ги покани на свадба членовите на семејството коишто не се вегани како неа. Приказната беше споделена на интернет и предизвика многу различни реакции. Кога...

Здравје 16.02.19 | 09:41

Петмесечно бебе прегладнето од родителите вегани

Дваесетгодишната Џулија Френч и нејзиното момче Роберт Баски (31) се обвинети за негрижа откако е утврдено дека го прегладниле својот петмесечен син. Оваа веганска двојката...