Ознака: веб-страница
Македонија 17.08.21 | 15:30

Безбедна ли ќе биде од „хакерски напади“: ДИК од утре со нова интернет страница

Државната изборна комисија (ДИК) го усвои Предлог стратешкиот план за информатичка технологија, односно одлуките за доделување парични средства за општинските изборни...

Здравје 02.07.21 | 18:25

Од утре активна веб-страницата за ревакцинација на граѓаните кои се вакцинирале во странство

Министерството за здравство ја информира јавноста дека од утре, 3 јуни 2021 година, заклучно со 10 јули 2021 година ќе биде во функција веб страницата https://vakcinacija.mk/revaccination која...

Македонија 12.02.21 | 09:02

Околу 30.000 граѓани ја пополниле апликацијата и искажале интерес за вакцинација

Околу 30 000 граѓани веќе ја пополниле Апликацијата за искажување заинтересираност за вакцинација против ковид-19 на веб-страницата „Vakcinacija.mk“. Веб-страница „Vakcinacija.mk“...

Здравје 11.03.20 | 08:57

Сите информации за коронавирусот кај нас следете ги на оваа веб-страница

Сите информации за коронавирусот, прес-конференции, одлуки од седница на влада, прашања и одговори, како и листата на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од...