Ознака: Васил Гарванлиев
Музика 22.04.20 | 22:05

МТВ и Васил – дел од алтернативното евровизиско шоу : Shine a light

По конечното откажување на 65-тото издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија и нејзините партнери од Холандија, НПО, НОС и АВРОТРОС се...

Музика 09.03.20 | 10:57

„Требаше да игра со барменот!“: Како реагираат евровизиските фанови на македонската „You“

Нa најследениот видеоблог за евровизиски вести, „Виви блогс“, евровизискиот познавач Вилијам Ли Адамс ја коментира новата песна „You“ со која на Васил Гарванлиев ќе...

Музика 08.03.20 | 18:37

Евровизиската песна „YOU“ ќе биде промовирана вечерва

Евровизиската песна „YOU“, со којашто Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам ќе биде промовирана вечерва во Дневник 2 на МТВ 1. Автор...

Естрада 05.03.20 | 21:04

Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена а официјалната премиера се очекува...

Музика 03.03.20 | 13:10

Официјална промоција на евровизиската песна „YOU“ в недела на МТВ

Во недела (8 март) ќе се случи затворена промоција за новинарите и преслушување на евровизиската песна „YOU“, со којашто Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание...

Музика 14.02.20 | 18:41

Гарванлиев на Евровизија 2020 со песната „YOU“!

По преслушување на пристигнатите композиции на јавниот повик, како и детална анализа на понудениот музички квалитет од страна на домашните, но и автори од странство,...

Музика 30.01.20 | 11:45

Детскиот хор од Чикаго, каде Васил пеел до 2003 година го изненади со емотивна видео порака!

Детскиот хор од Чикаго, каде што Васил партиципирал од 1999-та до 2003-та година го изненади нашиот евровизиски претставник со прекрасно видео пеејќи ја песната „Татковина“,...

Култура 10.09.19 | 13:09

Македонскиот исклучителен баритон Васил Гарванлиев ќе настапи во премиерата на барокната опера „Дидо и Енеј“

Македонскиот исклучителен баритон Васил Гарванлиев, кој кариерата успешно ја гради на меѓународните сцени (Чикаго, Милано, Торонто, Лондон) во сферата на класичната...