Ознака: Васил Димишков
Македонија 12.07.20 | 20:29

Зеколи им се потсмева на СДСМ: Со нетрпение се очекува демантот од Бихаќка

Со нетрпение се очекува демантот од „Бихаќка“, пишува политичкиот аналитичар Арсим Зеколи по последната аудиобомба во која Зоран Заев признава дека влегол во рекет...

Македонија 12.07.20 | 18:54

Заев пред само неколку дена излажа дека не го знае Димишков

За време на дуелот со Христијан Мицкоски на ТВ24 пред само неколку дена, Зоран Заев излажа дека не го познава адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова,...

Македонија 12.07.20 | 17:05

Како Заев тврдеше дека не го познава Димишков

На Фејсбук страницата „Бојкотирам,Апаана“ се појави видео со сите изјави на лидерот на СДСМ поврзано со случајот Рекет“. Во него Заев тврди дека не го познава адвокатот...

Македонија 12.07.20 | 16:49

Што велеше Заев: Не знам како се пишуваат 4 милиони, 6 милиони, 8 милиони

Лидерот на СДСМ Зоран Заев пред нецел месец ги демантираше сите спомнувања со неговото име за наводен Рекет. Тој тврдеше дека не бил дел од разговорите во кои се споменуваат...

Македонија 12.07.20 | 15:45

Нова бомба: Заев добивал совети и е близок со Васко Димишков и влегува во рекетот од 6 милиони евра

Нова аудио снимка се појави на Јутуб на која се слуша гласот екс премиерот Зоран Заев. Снимката се појави на каналот „Зоки рекетарот“ oд разговорот можеме да заклучиме...

Македонија 30.06.20 | 18:39

Mицкоски праша Заев: Сигурни сте дека не го познавате адвокатот Димишков?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на телевизија 24, го праша претседателот на СДСМ Зоран Заев дали ја познава судијката Димишкова и нејзиниот...

Македонија 20.06.20 | 12:41

Милошоски: Дали Заев преку посредници ја трампал правдата за милиони евра?

Дали и Вице и Зоран Заеви се ликовите во чие име зборува адвокатот Димишков, и дали адвокатот Димишков бара 6 милиони евра во име на Зоран и Вице Заеви? Дали тие се политичкиот...

Македонија 20.06.20 | 12:24

Ковачки: Прашањето не е дали, туку кого штити обвинителката Рускоска?!

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, преку статус на фејсбук ја прашува Јавната обвинителка, Вилма Русковска, во кое својство адвокатот...

Македонија 19.06.20 | 15:20

Објавена втора аудио бомба од братот на судијката, материјал за братот на екс-премиерот ќе оди во ОЈО

Откако денеска на социјалните мрежи беше објавено аудио во кое, како што е наведено, го слушаме гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова...

Македонија 20.02.20 | 14:22

Контрадикторности во сведочењето на адвокатот Димишков

Сведокот Васил Димишков во своето сведочење во случајот „Рекет“ имаше неколку контрадикторности. Тој посочи дека прво со Орце Камчев, со сопругата Ана, како и со Зоран...

Македонија 12.02.20 | 11:37

Боки и Зоки сепак не разговарале само еднаш

Досегашниот тек на судењето на случајот „Рекет“ открива неколку детали кои можат да го сменат целиот тек на настаните. Најголемо внимание предизвикува комуникацијата...

Црна хроника 11.02.20 | 13:13

Имаш ли некоја информација од „мајка“?: Се читаат вибер-пораки меѓу Боки, Димишков и Панделески

На денешното рочиште за предметот „Рекет“, обвинителката Ивана Трајчевска читаше вибер-комуникациии помеѓу Бојан Јовановски со адвокатот Васил Димишков и со Дејан...

Македонија 11.12.19 | 13:37

Адвокатска комора: Против Димишков нема никаква судска одлука за да реагираме

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска одлука. Ова...

Македонија 10.12.19 | 10:02

Братот на судијката Димишкова, кој го уценувал Камчев на ист начин како Боки 13 и Катица, сè уште не е викнат ниту на распит

Поминаа неколку дена откако бизнисменот Орце Камчев и јавно го соопшти она што јавноста имаше можност да го прочита како „протечена информација“ од неговите искази...