Ознака: Вардар Мешков Брест
Ракомет 22.09.21 | 23:45

Вујовиќ презадоволен: Десет играчи постигнаа голови – нашата сила е во нападот

По ремито кај Елверум македонскиот ракометен првак Вардар 1961 ја прокнижи првата победа во Лигата на шампионите. Стратегот Веселин Вујовиќ со право е задоволен по својата...

Ракомет 22.09.21 | 23:36

Гордо: Против нас Вардар го одигра најдобриот меч сезонава

Тренерот на Мешков Брест Даниел Гордо по мечот во Скопје и поразот од Вардар (35-27) истакна дека грешките кои ги направил белорускиот шампион им пресудиле. Би сакал да...

Ракомет 22.09.21 | 22:42

35-27: Вардар повторно е голем, Њокас е вистинско засилување

Вардар повторно е голем,  ракометот се врати во „Јане Сандански“. Вечерва видовме дека овој нов тим на Вардар под водство на „Вујо мајсторе“ е кадарен за големи нешто,...

Ракомет 16.11.19 | 19:35

Вардар поразен од Кјелце, следен предизвик гостувањето кај Мешков Брест

Европскиот и македонски ракометен првак Вардар доживеа нов пораз во Лигата на шампионите на гости кај Киелце (35-25) и го предаде местото коешто го имаше во најквалитетното...